FREGATA

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla Chłopców „Fregata” została utworzona w 2010 r. Jest jedną z trzech placówek Projektu Edukacyjnego FREGATA stworzonego przez Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju SKWER.

Rodzicom, którzy powołali do życia szkołę, zależy na całościowym i zrównoważonym rozwoju dzieci obejmującym całego człowieka – jego ciało, umysł, wolę i uczucia. Realizacji tego założenia sprzyja kształcenie w klasach niekoedukacyjnych, oparte na uznanych wartościach i metodach dostosowanych do specyficznych potrzeb i preferencji chłopców – ruchu, przygodzie i pracy nad charakterem. Każdy z uczniów ma szansę brać udział w licznych konkursach, turniejach sportowych, zajęciach konstruktorskich, projektach przyrodniczych, a także w prowadzonych na najwyższym poziomie zajęciach językowych.

Od 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa dla Chłopców mieści się w nowym budynku, który ma bogatą historię i jest otoczony parkiem.