Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

Kadra

http://sailbook.pl/public/img_cache/800x600/ratio/f4a5d8ffc804d8c2b40f25577455b597_3-FChIX.2015-TTSR(1).jpg

Kluczem do sukcesu naszej szkoły są nieprzeciętni nauczyciele – mężczyźni. Nauczyciele z charyzmą, wysokich kwalifikacjach, harmonijnej osobowości, z pasją oddający się swojej pracy. To oni:

- patrzą na każdego z chłopców jak na kogoś wyjątkowego i niepowtarzalnego;

- dzień po dniu wspierają uczniów w nie zawsze łatwej drodze do osiągania męstwa;

- ściśle współpracują z rodzicami w wychowywaniu ich synów – zawsze służą im radą i pomocą;

- znają i dostosowują się do różnic w zdolnościach uczniów;

- są wzorem dla chłopców – poprzez życie w zgodzie z wyznawanymi normami i wartościami oraz przykład umiejętnego godzenia życia zawodowego z rodzinnym;

- są do dyspozycji uczniów także poza zajęciami lekcyjnymi, służąc im swoją wiedzą i doświadczeniem;

- ciągle się doskonalą, są profesjonalistami w swoich dziedzinach, ale stale biorą udział w szkoleniach, konferencjach i warsztatach.

Piotr Bednarski

Dyrektor Szkoły

Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku - Zarządzanie Oświatą
Uniwersytet Gdański - Organizacja Badań i Analiza Danych
Uniwersytet Gdański - Administracja Publiczna
Zainteresowania:
aktywność fizyczna wszelka, muzyka zaskakująca słuchacza
Piotr Sznajderowicz

Wicedyrektor

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Chemii oraz studiów podyplomowych uprawniających mnie do nauczania edukacji wczesnoszkolnej oraz plastyki. We Fregacie odpowiadam za poziom edukacyjny szkoły dla chłopców. Uczę chłopców plastyki i prowadzę kółko plastyczne w starszych klasach. Pokrywa się to z moimi pasjami: nauczaniem oraz rysowaniem. Ponadto lubię czytać.


PAWEŁ KUNDA

Wychowawca klasy szóstej. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Nauczyciel psychomotoryki ("winowajca" absolutnego braku nadwagi i otyłości w szkole:), założyciel i trener-koordynator UKS Fregata. Pomysłodawca i współtwórca (wraz z żoną) corocznego Turnieju Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych. Magister geografii i dyplomowany wf-ista (AWFiS Gdańsk). Instruktor Sportu Piłka Nożna i Organizator Turystki (PTTK). Podróżnik amator, piłkarz amator, głuchy meloman - lecz z wielkim sercem do tego wszystkiego :)


PIOTR POLASZEK

Jestem wychowawcą klasy piątej oraz nauczycielem języka polskiego. Prowadzę również kółko teatralne i jestem opiekunem kilku rodzin we Fregacie. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, na obu etapach studiów byłem jej najlepszym absolwentem. Obecnie staram się napisać pracę doktorską. Od kilku już lat jestem szczęśliwie żonaty i mam trójkę dzieci. Moją pasją jest oczywiście czytanie, ale także kolekcjonowanie książek oraz piłka nożna (w teorii i praktyce).


DAWID KNOPIK

Jestem absolwentem pedagogiki edukacji wczesnoszkolnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz edukacji elementarnej z nauczaniem języka angielskiego PWSH w Gdyni. We Fregacie pracuję już piąty rok jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz od niedawna jako nauczyciel języka angielskiego. Z dziećmi lubię pracować metodą projektów, np. eksperymenty naukowe, gotowanie, wykonywanie makiet i innych prac technicznych. Prywatnie moimi największymi pasjami są podróże, aktywność fizyczna oraz dobre jedzenie.


SEBASTIAN CHILICZKOWSKI

W roku szkolnym 2016/2017 pełnię funkcję nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej klasy 2S, a także prowadzę kółko lego konstruktor dla klas 1-3.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku. Ukończyłem Wydział Nauk Społecznych. na kierunkach: Pedagogika Resocjalizacyjna, Pedagogika Społeczna, Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, Oligofrenopedagogika z podstawami pracy w klasie integracyjnej otrzymując tytuł magistra pedagogiki. Posiadam również uprawnienia do prowadzenia zajęć metodą ,,Glottodydaktyki’’ prof. B. Rocławskiego oraz ,,Metodą Dobrego Startu’’ prof. Marty Bogdanowicz. Uzyskałem kwalifikacje, aby prowadzić zajęcia socjoterapeutyczne. Skończyłem także I poziom ,,Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne”.

Moją motywacją do pracy są uczniowie – ich pomysłowość, zaangażowanie i wytrwałość, a uśmiechy na twarzach wywołują u mnie chęć poszukiwania czegoś nowego. Empatia i konsekwencja – to dla mnie ,,credo” zawodu nauczyciela.


SŁAWOMIR RADZIEJEWSKI

Wychowawca klasy pierwszej "S"

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiowałem pedagogikę szkolną oraz Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Ciągle staram się udoskonalać swoje umiejętności poprzez uczestniczenie w licznych kursach. Moją największą pasją, którą staram się zarazić moich podopiecznych, jest czytanie. Poza tym uwielbiam włóczyć się po górach, które w roku szkolnym zastępuje gdańskimi pagórkami. Od czasu do czasu zdarza mi się stworzyć jakąś wesołą rymowankę. U ludzi najbardziej cenię szczerość i umiejętność przyznania się do błędu.

Niepoprawny optymista szukający w ludziach tego co najlepsze. Uwielbiam czytać książki w każdej możliwej chwili, w tramwaju, na przystanku czy czekając na wizytę u stomatologa. Moją wielką pasją jest praca z dziećmi, gdzie każdy dzień niesie ze sobą nowe wyzwania i doświadczenia.


ANDRZEJ CZERNY

Jestem nauczycielem języka angielskiego oraz koordynatorem zespołu nauczycieli języków obcych. Uzyskałem tytuł magistra filologii angielskiej w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego. Podczas mojej wieloletniej pracy wychowawczo-dydaktycznej w brytyjskiej edukacji mogłem skutecznie rozwijać i pogłębiać swoje pasje i zainteresowania związane z nauczaniem. W Wielkiej Brytanii brałem udział w wielu specjalistycznych kursach i szkoleniach jak m.in.: 'Teaching Methodology and Strategies,' 'Classroom Management Techniques,' 'The SCIP Introductory Course,' 'Foreign Language Teaching Methods,' 'Advanced Business English,' czy też uczestniczyłem w przygotowaniach do AN OFSTED INSPECTION / Office for Standards in Education -London, United Kingdom. Moją wielką pasją są podróże, fotografia, teatr, szachy, pilates, kultura i sztuka krajów anglosaskich oraz metodyka nauczania języków obcych. Here is my favourite quote: 'Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.'

MARCIN JUŁKOWSKI

Nazywam się Marcin Jułkowski i jestem nauczycielem języka hiszpańskiego. Ukończyłem filologie hiszpańską z elementami turystyki w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Studiowałem również Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam licencje pilota wycieczek oraz ukończyłem kurs kierownika wypoczynku. Moją wielką pasją są podróże, poznawanie historii i kultury obcych krajów. Podczas moich zajęć staram się zainteresować uczniów wielorakimi ciekawostkami związanymi z hiszpańskojęzycznym kręgiem kulturowym. Ponadto uwielbiam uczyć się języków obcych, chwycić do ręki ciekawą książkę, posłuchać dobrej muzyki oraz pokopać w piłkęKAROL DAMPS

W roku szkolnym 2016/17 nauczam matematyki i informatyki w klasach 3 - 6. Od pierwszego września jestem również wychowawcą klasy 4. W roku 2014 ukończyłem studia inżynierskie, a w roku 2015 magisterskie na Politechnice Gdańskiej na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Oba stopnie studiów ukończyłem z najwyższym wyróżnieniem uczelni “Złotą Odznaką Absolwenta”. W czasie studiów zdobyłem również uprawnienia pedagogiczne. Przekazywanie wiedzy innym od zawsze było moją pasją, dlatego ze swojej pracy czerpię dużo radości i satysfakcji. Aby stawać się coraz lepszym nauczycielem i pedagogiem regularnie biorę udział w różnych kursach i szkoleniach organizowanych przez instytucje wspierające edukację. Tylko nieustanny rozwój i ciężka praca przynoszą zadowalające efekty, które pokazują, że warto było się starać dla osiągnięcia jakiegoś celu.

Urodziłem się i wychowałem w Sierakowicach w samym sercu Kaszub, biegle posługuję się językiem kaszubskim oraz znam i kultywuję tradycje kaszubskie. Moją pasją są różnego rodzaju zagadki i łamigłówki logiczne. Bardzo lubię dowiadywać się różnych ciekawostek ze świata nauki. Wolny czas spędzam na czytaniu wciągających książek, słuchaniu muzyki filmowej i musicalowej oraz grach w planszówki ze znajomymi.


ADRIAN WATKOWSKI

Mgr historii: absolwent Uniwersytetu Gdańskiego o specjalizacji nauczycielskiej w zakresie nauczania historii i WOS. Doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczyciel historii w Szkole Podstawowej dla Chłopców Fregata

Zainteresowania: historia Polski i powszechna XIX – XX w.W wolnych chwilach uprawiam sport w postaci biegania, udzielam się także w Gdańskich Skautach św. Bernarda z Clairvaux. Poza tym jestem sekretarzem Naukowego Koła Doktorantów Historyków i służę jako ministrant do Mszy św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (tzw. Msza trydencka).


PIOTR GABRYSZUK

W szkole „Fregata” pełnię funkcję pedagoga szkolnego, nauczyciel wspomagającego oraz opiekuna świetlicy. Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz oligofrenopedagogiem. Ukończyłem również kursy „Szybkiego czytania z elementami technik uczenia się”, „Technik animacji w grupie” oraz „Kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży". Zawodowo staram się doskonalić mój warsztat poszukując skutecznych metod pracy z dziećmi i młodzieżą oraz uczestniczyć w licznych szkoleniach i konferencjach. Prywatnie spędzam czas uprawiając sport. Lubię zarówno sporty zespołowe jak i indywidualne. Ponadto jestem wielkim entuzjastą muzyki. Lubię słuchać muzyki na żywo, poznawać nowe gatunki muzyczne oraz tworzyć muzykę .


JACEK JAKUBOWSKI

Nauczyciel muzyki

Akordeonista i wokalista, okazyjnie gitarzysta, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych muzyków sceny „szantowej”. Zaczynał karierę w Lubelskim zespole Szantymen, by po przeprowadzce do Trójmiasta przez wiele lat współtworzyć zespół Krewni i Znajomi Królika


Grzegorz Meck

Pasjonat techniki, prowadzi Klub Technika dla uczniów szkoły. Organizator letnich wpraw rycerskich dla Ojców i Synów (www.wyprawa.edu.pl).