Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

12 października 2021

Żywa lekcja historii

Uczniowie klas młodszych mogli poznać Starożytność - Grecję i Rzym, a uczniowie starszych klas wędrowali po długim wieku XIX, który doprowadził nas do odzyskania niepodległości.

Uczniowie klas 3S i 5A dowiedzieli się, kiedy rozpoczyna się starożytność, przenieśli się do Antycznej Europy i zapoznali z kulturą Grecji i Rzymu. Zobaczyli jak ubierali się Grecy, poznali symbolikę ubioru Rzymian. Mogli przymierzyć uzbrojenie hoplity greckiego oraz legionisty rzymskiego. Poznali sposób walki falangi Greckiej, fenomen Aleksandra Wielkiego oraz taktykę walki legionów rzymskich.

Uczniowie klasy 6M i 7P uczestniczyli w zajęciach poruszających zagadnienie powstań narodowo wyzwoleńczych. Bogactwo strojów i uzbrojenia określała charakter i różnice powstań Listopadowego i Styczniowego. Chłopcy poznali rolę kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego. W wędrówce przez lata mogli spotkać postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego, aby po 123 latach traumatycznych doświadczeń Polaków przywitać Naczelnika Józefa Piłsudskiego – symbol odzyskania Niepodległości.