Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

02 stycznia 2020

X Orszak Trzech Króli w Gdańsku

Jako społeczność Fregaty, spotkamy się w poniedziałek 6 stycznia, o godzinie 11:30, na placu pomiędzy Bazyliką Mariacką a Kaplicą Królewską. Po odmówieniu Anioł Pański, o godzinie 12:00 przejdziemy wspólnie spod Bazyliki Mariackiej na Długi Targ.

Nasze dzieci, będące w orszaku Fregaty, jako jedyne mają gwarantowane dojście do żłóbka. Mogą także śpiewać kolędy na scenie. Prosimy o aktywny udział w Orszaku. Jako projekt Fregaty jesteśmy jedynymi organizatorami gdańskiego Orszaku.

Zapraszamy do przeczytania artykułu o przygotowaniach do X Orszaku w Bulaju, internetowej gazecie, tworzonej przez rodziców naszych szkół.

Ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły jest Święto Trzech Króli. Przywrócone po latach jako dzień wolny, jest znakiem naszej wiary, że Bóg przychodzi do wszystkich ludzi, bez względu na to kim są, i jacy są. Objawia się wierzącym i niewierzącym. Tego dnia, 6 stycznia, w całej Polsce organizowane są Orszaki Trzech Króli. W Gdańsku już po raz 10 przejdziemy ulicami naszego miasta. Pierwszy gdański Orszak składał się głównie z naszych przedszkolaków, ich rodzin i nauczycieli. Ale tak jak wówczas, także dziś chcemy, żeby był wydarzeniem przede wszystkim religijnym, zewnętrznym obrazem naszej wiary. Jako projekt Fregaty jesteśmy jedynymi organizatorami gdańskiego Orszaku.

Prosimy, żebyśmy wszyscy, jako społeczność Fregaty, spotkali się w poniedziałek 6 stycznia, o godzinie 11:30, na placu pomiędzy Bazyliką Mariacką a Kaplicą Królewską. Po odmówieniu Anioł Pański, o godzinie 12:00 przejdziemy wspólnie spod Bazyliki Mariackiej na Długi Targ.

Zachęcamy dzieci do przebrania się za towarzystwo Dworu królewskiego, poprzedzające trzech króli, jadących za nami na swych rumakach.

Stroje Dam Dworu, w Szkole dla dziewcząt, wydawane będą w czwartek i piątek 2 i 3 stycznia, w godzinach 7:45 - 9:00 i 14:30 - 16:00.

Stroje rycerzy, w Szkole dla chłopców, wydawane będą w czwartek i piątek 2 i 3 stycznia, w godzinach 7:45 - 9:00 i 14:30 - 16:00.

Prosimy Was, drodzy rodzice, o pomoc w rozdawaniu orszakowych koron i śpiewników, a także dopilnowania formowania Orszaku. Wraz z rodzicami, Orszak będzie ubezpieczała młodzież z liceum mundurowego w Gdańsku.

Nasze dzieci, będące w orszaku Fregaty, jako jedyne mają gwarantowane dojście do żłóbka. Mogą także śpiewać kolędy na scenie. Prosimy o aktywny udział w Orszaku. Prócz Aktu Wiary, będzie to także promocja szkół i przedszkoli.

Zapraszamy do przeczytania artykułu o przygotowaniach do X Orszaku w Bulaju, internetowej gazecie tworzonej przez rodziców naszych szkół.