Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

29 września 2019

Wykład dla rodziców o przekazywanu wiary

Zachęcamy wszystkich rodziców do uczestniczenia w wykładzie Piotra Giertycha o przekazywaniu wiary. Odbędzie się on w naszej szkole, w sali do psychomotoryki, w piątek 4 października o godzinie 18:00.

W sposób szczególny zachęcamy do udziału rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Poruszony zostanie istotny w naszych czasach problem przekazywania wiary naszym dzieciom, rozmów z nimi o Bogu, dawania świadectwa.

Piotr Giertych – Pracował w Szkole Żagle Stowarzyszenia Sternik od jej początków. Wpierw w funkcji wicedyrektora ds. wychowawczych; sekretarza i nauczyciela religii jednocześnie następnie jako koordynator ROKów. Pomysłodawca i inicjator Orszaku Trzech Króli. Przewodniczący Fundacji. Jest autorem artykułów dotyczących edukacji oraz książki przygotowującej dzieci do Pierwszej Komunii Świętej „Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii”. Prowadzi własne wydawnictwo. Nauka: jest absolwentem magistersko-inżynierskich studiów leśnych na Akademii Rolniczej w Krakowie; oraz doktorem teologii obronionym na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie; a także absolwentem katechetyczno-pedagogicznych studiów Papieskiego Wydziału Teologicznego Bobolanum w Warszawie. Hobby: birdwatching (240 gatunków ptaków w Polsce) i wycieczki; jest współpracownikiem Gdańskiej Stacji Ornitologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN.