24 listopada 2016

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Jesień z poezją"

Znakomity występ naszych uczniów na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Jesień z poezją". W obydwu rozegranych kategoriach (klasy O - II oraz klas III - IV) zwyciężyli chłopcy z Fregaty Wszystkim uczestnikom gratulujemy brawurowych recytacji.

W naszej szkole od samego początku są prowadzone zajęcia z retoryki[1] - "Szkoła Mówców", stawiamy na poprawną wypowiedź, dykcję, postawę. Praca nauczycieli jak widać przynosi owoce :D Dziękujemy nauczycielom i gratulujemy uczniom.

Retoryka (łac. rhetorica) – sztuka budowania artystycznej, perswazyjnej wypowiedzi ustnej lub pisemnej, nauka o niej, refleksja teoretyczna, jak również wiedza o komunikacji słownej, obrazowej i zachowawczej pomiędzy autorem wypowiedzi a jej odbiorcami. W starożytności retoryka była nie tylko specjalną dziedziną nauki i sztuki, ale także ideałem życiowym, a nawet filarem kultury. W średniowieczu została jednym z podstawowych przedmiotów szkolnych, wykładanych w ramach sztuk wyzwolonych. Do XIX wieku, w kulturze europejskiej, uważano ją za niezbędny element wykształcenia.