Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

09 marca 2020

Szkolne rekolekcje. Trzy dni modlitwy i nauki.

Zbliża się czas wielkopostnych, szkolnych rekolekcji. Odbędą się one w dniach 23-25 marca, poniedziałek-środa. Skierowane będą do wszystkich uczniów Fregaty Szkoły dla Chłopców. Rozważać będziemy cnoty teologalne: Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Rekolekcyjny dzień rozpoczynać będziemy o godzinie 8:00, Mszą świętą w kościele pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku, ul. Sobótki 20 (skrzyżowanie z Matejki). W środę 25 marca, obchodzony jest w nim odpust parafialny (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego). Będziemy radować się wraz z całą wspólnotą parafialną.

Świetlica szkolna będzie czynna, jak każdego dnia od 7:15, z tym, że opiekun świetlicy odprowadzi dzieci na 8:00 do kościoła. Szkolny autobus, przez te trzy dni, będzie odjeżdżał z Oliwy wcześniej, bo o godzinie 7:30 i wysadzał uczniów w okolicy kościoła.

Po mszy, uczniowie będą wracać do szkoły pieszo, pod opieką wychowawców, na drugie śniadanie (9:10-9:25). Od godziny 9:30 rozpoczynać się będą nauki rekolekcyjne. W poniedziałek, wysłuchają ich jako pierwsi uczniowie klas 1-4, po nich uczniowie klas starszych. We wtorek i środę, kolejnność będzie odwrotna - najpierw klasy 5-8, a po godzinie klasy 1-4.

Nauki rekolekcyjne wygłoszą:

poniedziałek - ks. dr Adam Jeszka, nauczyciel hiszpańskiego w naszej szkole, wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego;

wtorek - ks. dr Maciej Kwiecień, dyrektor Radia Plus w Gdańsku, wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego;

środa - ks. Robert Mogiełka, Kapelan Naczelny Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, diecezjalny duszpasterz harcerzy, dyrektor Domu Rekolekcyjnego im. św. Wojciecha w Straszynie.

Po naukach rekolekcyjnych prowadzić będziemy zajęcia wynikające z ogólnego planu lekcji. W poniedziałek, klasy 1-3 będą miały zajęcia sportowe na basenie.

Na zakończenie dnia, uczniowie w klasach podczas kwadransów wychowawczych, odmówią dziesiątkę różańca.

Możliwość spowiedzi wielkopostnej, uczniowie będą mieli pierwszego dnia rekolekcji, w poniedziałek 23 marca od godziny 9:30 do 11:30. Kolejna możliwość będzie w Wielkim Tygodniu, w poniedziałek 6 kwietnia od godziny 8:30. Spowiednikiem jest ks. Jerzy Stolczyk.