Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

08 listopada 2019

Święto Niepodległości w naszej szkole

W piątek, 8 listopada obchodziliśmy w gronie uczniów naszej szkoły Święto Niepodległości. Wydarzenie pomyślane zostało jako ukazanie drogi naszej Ojczyzny od czasu rozbiorów aż do 11 listopada 1918 roku. Z tablic na szkolnych korytarzach spoglądali na nas twórcy niepodległości: Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller, Korfanty, Witos, Grabski, Sikorski, Daszyński, Kwiatkowski... W trzech salach lekcyjnych wyświetlane były filmy ukazujące proces odzyskiwania niepodległej państwowości. Uczeń klasy siódmej Hubert Fijołek wystąpił z prelekcją "Wojna Polsko-Bolszewicka". Inni chłopcy przynieśli modele czołgów, samolotów i okrętów wykonane z klocków oraz przebrali się w historyczne stroje. W sali do psychomotoryki na okolicznościowym apelu, uczniowie klasy ósmej zaprezentowali przedstawienie oparte na prozie i poezji patriotycznej. Na koniec, o godzinie 11:11, tak jak wszystkie szkoły w Polsce, w obecności barw narodowych odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego.