Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

25 listopada 2019

Rodzina z 5 dzieci po pożarze - prosimy o pomoc

Naszą Fregatową rodzinę dotknęło nieszczęście. Pożar domu, utrata dachu nad głową. Karina i Adam oraz ich piątka dzieci są cali i zdrowi. Mowa o rodzinie Dzedzej, której syn Jan, chodzi do klasy 1S w szkole dla chłopców. Potrzebna jest im pomoc, nasza solidarność. Rodzice z naszej szkoły już włączyli się w porządkowanie pogorzeliska i pomoc materialną. To wielkie szczęście mieć tak ofiarne rodziny w naszym projekcie edukacyjnym. Część ocalałych rzeczy składowanych jest w szkolnym magazynie. Ale potrzeba więcej, dużo więcej... Otwórzmy nasze serca na ich potrzeby. Wykorzystajmy okres Adwentu na przygotowanie rodzinie Janka, mimo wszystko, radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Rozwiń tę wiadomość i dowiedz się jak możesz pomóc.

Karina i Adam Dzedzej tak piszą, prosząc nas wszystkich o pomoc:

Jesteśmy rodziną z 5 dzieci w wieku: 11 lat, 9 lat, 7 lat, 4 lata i 8 miesięcy. Dnia 20 listopada 2019 roku po 6 rano obudziły nas dziwne odgłosy. Przez zwarcie sprzętu elektronicznego nasz dom stanął w ogniu. Na szczęście udało nam się bezpiecznie wyprowadzić całą rodzinę. Niestety spłonęła duża część naszego dobytku, a cały dom nadaje się do gruntowego remontu. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do Ludzi dobrej woli zarówno o wsparcie finansowe, jak i pomoc w wielkim wyzwaniu odbudowy Domu. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę na ten cel na konto Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych "Szczęśliwy Dom":

06114020170000430210597161 z tytułem: "Rodzina Dzedzej po pożarze"

Dziękujemy ww. Stowarzyszeniu w Gdańsku KRS: 0000334825 za umożliwienie organizacji zbiórki przez udostępnienie konta.

Jest również wiele rzeczy, które straciliśmy lub już się nie nadają do użytku. Jeśli ktoś z Państwa będzie mógł wesprzeć nas czymś bardzo konkretnym z poniższej listy prosimy o kontakt na maila: pomocpopozarze@gmail.com Postaramy się na każdego maila jak najszybciej odpowiedzieć. Niestety mamy też utrudniony dostęp do komputera, internetu i telefonu dlatego dziękujemy za wyrozumiałość.

W najbliższym czasie bardzo nam się przydadzą:

 • środki czystości: płyny lub kapsułki do prania, środki do mycia różnych powierzchni, ścierki, mopy, wiadra, rękawiczki, duże worki na śmieci
 • środki higieniczne: pieluchy rozmiar 4+, środki pielęgnacyjne do skóry wrażliwej np. Oilatum, Emolium
 • suszarka do włosów mała i duża
 • duże pudła plastikowe z przykrywkami (przezroczyste) do segregacji rzeczy/ubrań itp.
 • telefon z możliwością robienia zdjęć
 • stacjonarny komputer, monitor i drukarkę.

W odbudowie domu i powrocie do codzienności przydadzą nam się:

 • sprzęt i materiały budowlane: narzędzia, tynki, farby
 • wyposażenie stałe: okna, parapety, drzwi, deski podłogowe, oświetlenie
 • magazyn do przechowanie rzeczy na czas remontu - już mamy dzięki Szkole Fregata :) dziękujemy
 • wyposażenie łazienki: kafle, armatura sanitarna, meble
 • wyposażenie kuchni: meble, lodówka, zamrażarka, płyta indukcyjna, zlew, armatura
 • wyposażenie 4 pokoi: łóżka z materacami, szafy ubraniowe, biurka
 • kołdry, poduszki, pościele, ręczniki, koce
 • sprzęt muzyczny dla dzieci: pianino elektroniczne, gitara (córka jest w szkole muzycznej), instrumenty perkusyjne dla dzieci
 • ryza papieru do drukarki, do rysowania dla dzieci, farby, kredki, plastelina
 • klocki lego, gry
 • Z całych naszych serc dziękujemy za każdą okazaną pomoc
 • Karina i Adam z dziećmi