16 kwietnia 2020

Pomoc psychologiczna

Fregata Szkoła Podstawowa dla Chłopców oferuje swoim uczniom oraz, w tym trudnym okresie, także rodzicom pomoc psychologa szkolnego. Jeżeli potrzebujesz rozmowy, nie potrafisz poradzić sobie z ograniczeniem aktywności, odizolowaniem, brakiem relacji z rówieśnikami - skontaktuj się ze swoim tutorem lub wychowawcą. Umówi on Ciebie na rozmowę z panią Moniką Mazurek, szkolnym psychologiem. Znacie już ją i wiecie, że zawsze możecie liczyć na wysłuchanie i wsparcie. Spotkania z psychologiem szkolnym w tym trudnym okresie skierowane są zarówno do uczniów, jak i do rodziców.

Szanowni Państwo, już dłuższy czas, Wy i wasze dzieci pozostajecie w domach, przy jednocześnie bardzo mocno ograniczonych kontaktach z innymi rodzinami, przyjaciółmi, rówieśnikami. Wiemy, że bardzo mocno cierpią z powodu izolacji szczególnie chłopcy, przyzwyczajeni do aktywności, do ruchu na świeżym powietrzu, do codziennych relacji z kolegami z klasy. Relacje jakie utrzymują ze sobą tworząc nieformalne grupy na Temsie czy innych platformach komunikacyjnych, nieco łagodzą pragnienie kontaktów ale nie zastępują ich w sposób satysfakcjonujący. Zachęcamy do spotkań on-line pomiędzy kolegami z klasy, jednocześnie prosimy, żeby nie były to grupy wykluczające czy dyskryminujące kogokolwiek.

Jeżeli potrzebujecie Państwo, w tym trudnym czasie, wsparcia psychologicznego, dla siebie lub dziecka, zachęcamy do spotkań z panią prof. Moniką Mazurek, naszym szkolnym psychologiem. Od środy 22 kwietnia, co tydzień od 10:00 do 13:00, będzie można porozmawiać z nią on-line, za pomocą aplikacji Teamsa. Jeżeli zauważycie u Waszego syna potrzebę wsparcia psychologicznego, zwróćcie się do Waszego tutora lub wychowawcy klasy, o umówienie spotkania z panią Moniką. Aplikacja Teams jest bezpłatna dla uczniów i nauczycieli i można z niej korzystać zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach. Spotkania z psychologiem szkolnym w tym trudnym okresie skierowane są zarówno do uczniów, jak i do rodziców.