Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

02 września 2020

Pierwszy dzień zajęć roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wczoraj odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami, na których uczniowie poznali obowiązujące procedury i zasady sanitarne, tygodniowy rozkład zajęć i wewnątrzszkolny system oceniania.

Najbliższe trzy dni poświęcamy na zajęcia integracyjne. Część uczniów nie widziała się ze sobą pół roku. Trzeba odbudować relacje, poznać nowych kolegów, umocnić więzi koleżeńskie. To dni wytężonej pracy wychowawców oraz pedagoga i psychologa szkolnego. Rozpoczęły się już także pierwsze spotkania tutorskie, uczeń-tutor.

Z radością witamy uczniów klasy 1D. Ich wychowawcą jest Dawid Knopik.

Uczniowie klasy 7P i 8K wykorzystują umiejętności nabyte w poprzednich latach na zajęciach techniki.

Prace nad montażem stojaków rowerowych w szatni klas 4-8 zostały powierzone uczniom klasy 7P. Wiertarki, młotki i śrubokręty poszły w ruch. Dzięki temu będziemy mogli zostawiać swoje rowery w bezpiecznym miejscu, chronione od deszczu.

Część uczniów klasy 7P zajęła się rozbieraniem niepotrzebnych szafek pod stołami roboczymi w szkolnym laboratorium nauk przyrodniczych. Będzie można wygodnie usiąść bądź stać przy stołach podczas wykonywania doświadczeń z przyrody, biologii, fizyki i chemii.

Uczniowie klasy 8K wraz z wychowawcą podjęli się drobnych prac na klatce schodowej. Wystarczą wałki i pędzle malarskie. No i trochę farby.

W szkolnej kaplicy też trwają prace. Okna ozdobią piękne witraże zaprojektowane przez mamę naszego ucznia.