Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

09 grudnia 2018

Piątkowy Klub Technika

Klub Technika to aktywne włączenie rodziców w kształcenie dzieci; rozwijanie hobby i talentów, które trudno rozwinąć na standardowych zajęciach szkolnych, to zajęcia pozaszkolne dla chłopców, gdzie ciekawie i twórczo spędza się czas. Zajęcia cotygodniowe w piątek, w godzinach 14:00-17:00, sale techniczne w budynku „Dworku”. Klub jest przeznaczony dla chłopców z klas 4 - 6 szkoły podstawowej i ma charakter otwarty – nie tylko dla uczniów z Fregaty. www.technika.info.pl

Nasz plan:

14:00-14:45- czytanie + zadania domowe
14:45-16:00 - technika (budowa modeli itp.)
16:00-16:10 - pogadanka (coś dla ducha)
16:10-16:40 - podwieczorek (herbata i ciasteczko)
16:40-17:00 - błysk w sali (sprzątamy)

Nauka

Wspólna nauka jest stałym elementem zajęć w Klubie. Otoczeni motywującym gronem przyjaciół chłopcy przekonują się, że czas spędzony w skupieniu nad książką to całkiem ciekawa sprawa. Z zacisznej pracowni można wspólnie rozwiązywać zadania, liczyć na pomoc kolegów.

Przygoda

Nie samą nauką żyje uczeń (klubowicz). Młody mężczyzna musi poczuć trochę ryzyka oraz stawiać czoła wyzwaniom. W Klubie uczymy się technik survivalu, obsługujemy wiertarki, tokarki, szlifierki, spędzamy jesienną, wiosenną noc pod namiotem, gramy w piłkę czy jedziemy na rowerach w strugach deszczu… A w wakacje wyjeżdżamy na obóz przygodowy.

Rodzice

Klub nie spełniałby swojej roli, gdyby nie Rodzice. To oni są głównym i wychowawcami synów, zaś opiekunowie w Klubie pomagają im w tym zadaniu. Dlatego ważna jest ścisła współpraca z Rodzicami, których zapraszamy na spotkania. Ponadto mamy w Klubie wspaniałych Ojców, którzy pomagają nam prowadzić zajęcia i to oni są pomysłodawcami zajęć dla uczestników.