Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

05 października 2019

IV Ogólnopolska Konferencja ROKów

Po raz czwarty, w sobotę 5 października w Olivia Sky Club w Gdańsku, odbyła się ogólnopolska konferencja dla Rodziców Odpowiedzialnych za Klasę. Skierowana była do ROK-ów czterech placówek Fregaty: Szkoły dla Dziewcząt, Szkoły dla Chłopców oraz przedszkoli w Oliwie i Ujeścisku.

Pierwszy wykład zatytułowany był "Jak pracować z rodzicami. Sztuka korzystania z własnych zasobów, błędów i tutoringu rodzinnego". Głosił go Piotr Czekierda. Jest on współzałożycielem i prezesem Collegium Wratislaviense. Specjalizuje się w przywództwie, mentoringu i tutoringu. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (politologia, filozofia), IESE Business School (IFP), Instytutu Badań Literackich PAN (kreatywne pisanie), Leadership Academy for Poland. Mąż, tata 4 dzieci.

Piotr Giertych mówił "Jak rozmawiać z dziećmi o płciowości i jak prowadzić warsztaty dla rodziców pomagające w tym temacie". Piotr Giertych – pracuje w Szkole Żagle Stowarzyszenia Sternik od jej początków. Wpierw w funkcji wicedyrektora ds. wychowawczych; sekretarza i nauczyciela religii jednocześnie następnie jako koordynator ROKów. Pomysłodawca i inicjator Orszaku Trzech Króli. Jest autorem artykułów dotyczących edukacji oraz książki przygotowującej dzieci do Pierwszej Komunii Świętej „Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii”. Prowadzi własne wydawnictwo.

Trzecim aktem konferencji był wykład Agnieszki Stefaniuk "Must have każdego ROKa – prostota, szczerość, prawda czyli nasza przygoda z ROKowaniem". Agniesza Stefaniuk – przez 10 lat związana zawodowo z przedszkolem i szkołą Strumienie. Współorganizatorka szkolnej STREFY MAM, blogerka i autorka kursów dla kobiet. Prywatnie żona i mama 7 dzieci.

W przerwach pomiędzy wykładami, uczennice Fregaty Szkoły dla Dziewcząt "sprzedawały" własnoręcznie upieczone ciasta. Dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie klasowej wycieczki do Londynu.

Konferencja odbyła się w Olivia Sky Club, na 12 piętrze budynku Olivia Tower w Gdańsku.