Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

15 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej we Fregacie

Szanowni Państwo! Pragniemy podziękować za wszelkie przejawy życzliwości jakie kierowaliście do nas, nauczycieli i kadry administracyjnej Szkoły dla Chłopców w Dniu Edukacji Narodowej. Cieszymy się, że mogliśmy ten szczególny dla wychowawców dzień, spędzić z uczniami. W większości szkół w Polsce nie było wczoraj zajęć dydaktycznych, w niektórych nie było nawet uczniów. Szkoły były puste. Nasza nie. W naszej szkole tętniło życie. Odbywały się zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze, odbywały się tutoringi, klasy 1-3 jeździły na basen. Pracowaliśmy, i my, i uczniowie.

Wierzymy, że poprzez pracę możemy stawać się lepsi, możemy wzrastać w cnotach, praca może być naszą drogą do Boga, o ile jest uporządkowana. Jeżeli otworzycie agendy Waszych synów zobaczycie, że w październikowym planie wychowawczym cnotą, o którą walczymy jest pracowitość. Często zwyciężamy, czasem jednak odnosimy porażki, i my, i uczniowie. Czasem wygrywa w nas lenistwo. Ale walczymy! Dobry chrześcijanin to nie ten, który nigdy nie upada ale ten, który zawsze po upadku powstaje. Dlatego wierzymy w Waszych synów, i w siebie.

Dziękujemy za modlitwy w intencji zmarłych i żyjących nauczycieli, których spotkaliście na swojej życiowej drodze. W sposób szczególny dziękujemy za ofiarę mszy świętej i modlitwę różańcową w naszych intencjach. Dziękujemy za materialne przejawy pamięci, za życzenia, przetwory domowe, torty, ciasta i ciasteczka.

Było pysznie i radośnie.