Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

05 września 2019

Dar Młodzieży wita we Fregacie

Fregata to symbol możliwości naszych uczniów. Jeżeli pozwolimy rozwinąć im żagle wypłyną bez strachu na głębokie wody życia. Od dziś, ten symbol będzie każdego dnia zdobił wejście do naszej szkoły.

Olbrzymi, ponad 3 metrowy banner przedstawiający najpiękniejszą polską fregatę od dziś wita wchodzących do szkoły. Zdjęcie autorstwa Mateusza Ochockiego z Agencji Fotograficznej Kosycarz Foto Press zawisło w holu naszej placówki. Pierwszymi, którzy podziwiali nowy wystrój holu byli uczniowie klasy 1S.

Dar Młodzieży to trzymasztowa fregata, żaglowiec szkolny Akademii Morskiej w Gdyni, który kontynuuje tradycję dwóch słynnych poprzedników – Lwowa – żaglowca lat pionierskich, kiedy to jeszcze Tczew był siedzibą Szkoły Morskiej i Daru Pomorza – białej fregaty, służącej szkoleniu kadr morskich dla biało-czerwonej bandery w latach 1930 – 1982. Dar Młodzieży jest równocześnie pierwszym żaglowcem zbudowanym w polskiej stoczni, według oryginalnego polskiego projektu, od podstaw jako żaglowa jednostka szkolna.

Dar Młodzieży w maju ubiegłego roku powrócił do macierzystego portu w Gdyni z rejsu dookoła świata. Była to wyprawa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.