Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

20 września 2019

Akademia Familijna - Fregata poleca!

Jeżeli chcecie poznać lepiej siebie, swoje małżeństwo, zrozumieć dzieci i znaleźć skuteczne metody wychowawcze - zapraszamy do Akademii Familijnej. Podstawową misją Akademii jest rozwijanie rodziny poprzez dostarczenie rodzicom narzędzi, których potrzebują, aby w pełni wykorzystać swój potencjał wychowawców swoich dzieci, oraz rozwinąć swój osobisty i rodzinny plan.

Kursy Akademii Familijnej organizowane są w całej Polsce, także w Gdańsku. Pierwsze zajęcia w listopadzie, zapisy już trwają.

W Gdańsku, w listopadzie rozpoczną się trzy kursy: Miłość małżeńska, Pierwsze kroki oraz Pierwsze litery.

Miłość małżeńska

W trakcie tego kursu małżonkowie mają okazję zastanowić się, jaki jest aktualny stan ich związku oraz w jaki sposób mogą się poprawić jako osoby – jako mąż i jako żona, a także jako małżeństwo.

Pierwsze kroki

Na tym kursie Akademii Familijnej małżeństwa mające dzieci w wieku do 4 lat mogą poznać podstawowe i najważniejsze zasady wychowania oraz nawyki, które ich dzieci powinny sobie przyswoić na tym etapie życia. Uczestnicy mają także okazję uświadomić sobie, że w tych najwcześniejszych latach, dzięki pełnemu miłości i spójnemu postępowaniu mamy i taty, budują się zręby przyszłego szczęścia człowieka. W tym kursie powinni wziąć udział również rodzice starszych dzieci – do 10. roku życia – jeśli jest to dla nich pierwszy kurs AF. Będzie to dla nich możliwość zapoznania się z uniwersalnymi zasadami wychowawczymi oraz metodyką pracy na kursach Akademii. „Pierwsze kroki” to praktyczny kurs służący rozwijaniu w dziecku podstawowych dobrych nawyków, dotyczących porządku, snu, posiłków i higieny.

Pierwsze litery

Gdy rodzice opanują już zasady, jakimi powinni się kierować na etapie „pierwszych kroków”, przychodzi czas na wychowanie dzieci w wieku 4-8 lat, które każdego dnia coraz silniej przejawiają swoją niepowtarzalną osobowość oraz zaczynają używać wolności i rozumu. Powoduje to, że musimy coraz bardziej różnicować i indywidualizować nasze podejście do każdego z nich. Podczas kursu „Pierwsze litery” rodzice zaczynają lepiej poznawać swoje dzieci oraz dostosowywać metody wychowawcze do wymagań tego okresu.

MIEJSCE: Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju SKWER, ul. Cystersów 13, Gdańsk Oliwa

TERMINY kursów: niedziela, godz. 15.00

17 listopada 2019 - kazus 1

08 grudnia 2019 - kazus 2

16 lutego 2020 - kazusy 3 i 4

15 marca 2020 - kazus 5

26 kwietnia 2020 - kazusy 6 i 7

07 czerwca 2020 - kazus 8

Zapisy na stronie Akademii Familijnej, serdecznie polecamy

Koordynatorami w Gdańsku są fregatowi rodzice:

Katarzyna Duchlińska tel. 502 571 788 oraz Piotr Wiktorowicz tel. 501 405 988.