Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Chłopców

Aktualności

 • 11 maja 2021

  Fotorelacja z rejsu s/y Zawisza Czarny

  Fregata pod żaglami na s/y Zawisza Czarny. Nasi uczniowie, w towarzystwie nauczycieli i wychowawców, odbyli kilkugodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa p. Aleksandra Robaka.

  więcej

 • 29 kwietnia 2021

  Rejs na Zawiszy Czarnym

  Uczniowie naszej szkoły, którzy skończyli 12 lat mają możliwość spędzenia dnia pod żaglami s/y Zawisza Czarny. To flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie. Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i fascynatów. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy.

  Rejs Zawiszą Czarnym, jest inicjatywą naszego nauczyciela, pana Jacka Jakubowskiego.

  fot. Zawisza Czarny (cwm.edu.pl)

  więcej

 • 22 kwietnia 2021

  Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas 2 i 3

  XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Skierowany jest on do uczniów 2 i 3 klasy szkoły podstawowej. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 13 tysięcy uczestników z całej Polski. Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki.

  Wyniki naszych uczniów w rozwinięciu...

  więcej

 • 22 kwietnia 2021

  7-klasista laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

  Franciszek Balwicki, uczeń klasy 7P został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego! Etap wojewódzki konkursu odbył się 13 kwietnia 2021 r., wczoraj ogłoszono wyniki. Osiągnięcie tytułu laureata już w siódmej klasie, nie zdarza się często. Talent, ale przede wszystkim pracowitość, złożyły się na ten ogromy sukces. Przed Franciszkiem jeszcze rok nauki w naszej szkole, rok rozwijania swoich talentów pod okiem pedagogów, w tym nauczyciela biologii pana Piotra Gabryszuka.

  A co po 8 klasie? Franciszek już dziś zagwarantował sobie pierwszeństwo w przyjęciu do dowolnej, wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Serdecznie gratulujemy!

  więcej

 • 21 kwietnia 2021

  Myślenie logiczne jest naszą silną stroną

  Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, uzyskali bardzo dobre wyniki, w dwóch konkursach logicznego myślenia: Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych oraz Konkursie Logicznego Myślenia.

  Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym oraz wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział w zmaganiach. Poniżej lista wyróżnionych uczniów...

  więcej

 • 08 kwietnia 2021

  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

  Jan Borejko - uczeń klasy 8 naszej szkoły, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Niedawno informowaliśmy o zakwalifikowaniu się do finału, dziś wiemy, że w kolejnym etapie (wojewódzkim) został laureatem tego Konkursu.

  Wojewódzki Konkurs Matematyczny jest konkursem kuratoryjnym, organizowanym na zlecenie Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uzyskanie tytułu laureata etapu wojewódzkiego oznacza, że uczeń jest zwolniony ze zdawania matematyki na egzaminie ósmoklasisty. Automatycznie uzyskuje 100% punktów z tego przedmiotu. Jest też uprawiony do przyjęcia w pierwszej kolejności, do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Jan, już kilka tygodni temu otrzymał zaproszenie do kontynuowania nauki w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, wraz z ofertą rozwijania swoich matematycznych talentów.

  Serdeczne gratulacje!

  więcej

 • 08 kwietnia 2021

  Nasi uczniowie w finale konkursu „Możemy porozmawiać… o nieZłym bohaterze”

  Konrad Kaliszuk i Mikołaj Wróblewski - uczniowie klasy 8 naszej szkoły, zostali finalistami etapu wojewódzkiego konkursu „Możemy porozmawiać… o nieZłym bohaterze” organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku.

  więcej

 • 30 marca 2021

  Przedszkola i szkoły Fregata w Gościu Niedzielnym

  najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego zapraszamy do placówek Fregaty. Przedszkola znajdują się w Gdańsku Oliwie przy ul. Cystersów 13 oraz w Gdańsku Ujeścisku przy ul. Przemyskiej 17.

  Szkoła dla Dziewcząt zlokalizowana jest w Gdańsku Oliwie, ul. Cystersów 13, a Szkoła dla Chłopców w Gdańsku Wrzeszczu, ul. Do Studzienki 38.

  Zapraszamy.

  więcej

 • 29 marca 2021

  Uczeń klasy 8 laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

  Konrad, uczeń klasy 8 został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych. To kolejny już sukces Konrada!

  więcej

 • 26 marca 2021

  Szkolne rekolekcje

  Kończą się trzydniowe rekolekcje w naszej szkole. Prowadzili je klerycy IV roku Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku: Adrian, Kacper i Wojciech. Serdecznie im dziękujemy. Tym bardziej, że ostatniego, trzeciego dnia, dzięki ich staraniom w szkolnej kaplicy mieliśmy niezwykłego Gościa, Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie.

  Rekolekcje odbyły się dla uczniów przebywających w szkole na nauce online, jak i tych w domach.

  więcej

 • 22 marca 2021

  Nasz uczeń zaproszony do nauki z III LO w Gdyni

  Uczeń klasy 8 otrzymał zaproszenie do nauki w III LO w Gdyni. To efekt wyniku jaki uzyskał w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Gdyńskie liceum, jest co roku w ścisłej czołówce najlepszych liceów w Polsce. To najlepsze liceum w naszym województwie. To, jaką drogę edukacji wybierze, na jaką szkołę ponadpodstawową zdecyduje się, będzie zależało od niego samego. Dzięki talentowi i pracowitości z jaką go rozwijał od początku w naszej szkole, osiągnął wspaniały efekt.

  Gratulujemy, raz jeszcze.

  więcej

 • 19 marca 2021

  Laureat Olimpiady Historycznej Juniorów

  Uczeń klasy 8 został laureatem II Olimpiady Historycznej Juniorów. Konrad zajął II miejsce w eliminacjach centralnych.

  Nasza szkoła rozwija i wzmacnia nie tylko talenty matematyczne ale także humanistyczne!

  Serdecznie gratulujemy Konradowi.

  Organizatorem Olimpiady Historycznej Juniorów jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań historycznych oraz tworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii, a także do kształtowania i umacniania świadomości historycznej młodzieży.

  więcej

 • 17 marca 2021

  Znakomite wyniki - próbny egzamin ósmoklasisty GWO i Operon

  Nasi uczniowie uzyskali znakomite wyniki z próbnych egzaminów ósmoklasisty przygotowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz wydawnictwo OPERON.

  Na egzaminie przygotowanym przez GWO, uczniowie klasy 8K uzyskali 89% punktów. To aż o 42 punkty procentowe więcej, niż średnia województwa.

  Egzamin przygotowany przez Wydawnictwo OPERON, także pokazuje bardzo dobre przygotowanie naszych uczniów do egzaminu. Z języka angielskiego ósmoklasiści uzyskali 79%, a średnia województwa 50%. Natomiast z matematyki uzyskaliśmy 66%, gdy średnia województwa to 27%!

  Dziś, nasi uczniowie pisali test diagnostyczny (próbny egzamin ósmoklasisty) przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną z języka polskiego. Przed nimi jutro matematyka, a w piątek język angielski.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych egzaminów, w tym tego najważniejszego - majowego.

  Egzamin GWO:

  Egzamin OPERONu:

  więcej

 • 15 marca 2021

  Mamy finalistę wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

  Franciszek Balwicki, uczeń klasy 7 został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego, w roku szkolnym 2020/2021. W etapie rejonowym uzyskał 82% punktów i znalazł się w gronie 55 uczniów z całego województwa, którzy 13 kwietnia przystąpią do zmagań o tytuł laureata.

  Serdecznie gratulujemy!

  więcej

 • 10 marca 2021

  Nasz uczeń w finale Wojewódzkiego Konkursie Matematycznego

  Jan Borejko, uczeń klasy 8K naszej szkoły, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.

  W II etapie rejonowym, uzyskał aż 95% punków. To drugi wynik pośród uczestników w całym województwie. Etap III - wojewódzki, odbędzie się 26 marca, o godzinie 12:00. Trzymamy kciuki za Janka, który doskonale potrafi łączyć naukę w naszej szkole, z zajęciami w szkole muzycznej.

  więcej

 • 04 marca 2021

  FREGATA - Otwarte piątki!

  więcej

 • 03 marca 2021

  Sukcesy recytatorskie i biologiczne

  Kolejne dyplomy potwierdzające sukcesy naszych uczniów napływają do szkoły.

  Mikołaj z klasy 8 został finalistą w Wojewódzkim Konkursie "Lingwistyczna jesień z Poezją" w kategorii recytatorskiej.

  Konrad z klasy 8 (to kolejny sukces tego ucznia) został laureatem – II MIEJSCE etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

  Gratulujemy!

  Trzymamy także kciuki za chłopaków, którzy startują w kuratoryjnych konkursach matematycznych i biologicznych.

  więcej

 • 02 marca 2021

  Mocni z matematyki i w kompetencjach społecznych

  Sukcesy naszych uczniów!

  Konrad Kaliszuk z klasy 8 został LAUREATEM – II MIEJSCE, etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z kompetencji społecznych dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

  Filip Bochniak z klasy 7 został FINALISTĄ etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

  Serdecznie gratulujemy!

  więcej

 • 02 marca 2021

  Zapraszamy do szkoły, nabór 2021/2022

  Dołącz do naszej drużyny. Rekrutacja do klasy 1 oraz starszych, jeszcze trwa. Zapraszamy do kontaktu. Umówimy spotkanie z dyrektorem i wychowawcą, opowiemy o szkole, zasadach wychowania i nauczania, pokażemy szkołę.

  Jeżeli jesteście zainteresowani: tel. 519 318 019

  więcej

 • 02 marca 2021

  Szkolna biblioteka zaprasza

  więcej

 • 12 października 2020

  Zbiórka charytatywna na rzecz ubogich

  Cel jaki postawili sobie uczniowie klasy 6D, to zebranie 200 zł. Każdy ofiarodawca otrzymywał słodki poczęstunek, w zamian za darowiznę. Udało nam się zebrać łącznie 680 zł. Dziękujemy uczniom klasy 6D i wychowawcy Dariuszowi Chełmińskiemu, za tę inicjatywę.

  więcej

 • 12 października 2020

  Klub technika w Szkole dla Chłopców

  Uczniowie w nasze szkole, mają możliwość rozwijania talentów technicznych, lub ich zdobywania pod okiem nauczyciela Grzegorza Mecka. Sala do techniki dysponuje wieloma urządzeniami od klejów na gorąco, przez lutownice, na piłach tarczowych, wiertarkach czy szlifierkach kończąc. Prócz lekcji techniki odbywających się w klasach od pierwszej do szóstej, uczniowie mają także możliwość uczestniczenia w Kółku Technicznym.

  więcej

 • 12 października 2020

  Wykład dla rodziców- Jak budować relacje małżeńskie?

  Jak budować relacje małżeńskie? - to tytuł wykładu dla rodziców, jaki odbył się w piątek w naszej szkole. Prelegentem był Janus Wardak, współzałożyciel Akademii Familijnej, doradca rodzinny i wychowawca, mąż i ojciec dziesięciorga dzieci.

  Już dziś zapraszamy na kolejny wykład dla rodziców. Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności? - opowie dr n. med. Aleksandra Kicińska, instruktor Metod Rozpoznawania Płodności, konsultant NaProTechnologii, przez kilka lat kierownik Poradni Zdrowia Prokreacyjnego. Wykład odbędzie się w piątek, 13 listopada.

  więcej

 • 02 października 2020

  Miasto Gdańsk w żółtej strefie COVID

  Szanowni Państwo,

  W związku ze znalezieniem się Miasta Gdańsk w żółtej strefie zagrożenia COVID-19, od dnia 5 października, do czasu powrotu miasta do strefy zielonej:

  • zawieszam organizację wycieczek szkolnych i wyjść uczniów na imprezy masowe w ramach zajęć szkolnych, do powiatów znajdujących się w żółtej i czerwonej strefie, w tym miasta Gdańska;
  • zawieszam możliwość wchodzenia rodziców/opiekunów do budynku szkoły, z wyłączeniem umówionych spotkań i rozmów tutoringowych;
  • wszystkich uczniów i pracowników zobowiązuję do skrupulatnego przestrzegania procedur funkcjonowania szkoły, w tym przede wszystkim procedur COVID.

  Dyrektor Szkoły

  więcej

 • 02 października 2020

  Wybory przewodniczącego samorządu

  Uczniowie Fregaty Szkoły Podstawowej dla Chłopców wybrali Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Został nim Mikołaj Wróblewski, uczeń klasy 8K.

  Do rywalizacji przystąpiło pięciu uczniów. Odbyła się szkolna akcja plakatowa, a w czwartek uczniowie przysłuchiwali się debacie kandydatów, prowadzonej przez ucznia klasy 8K.

  Na opiekuna Samorządu Szkolnego uczniowie wybrali Aleksandra Robaka - wychowawcę klasy 4A, a na Rzecznika Praw Ucznia Piotra Gabryszuka- wychowawcę klasy 7P.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  więcej

 • 21 września 2020

  Fascynująca przyroda. Klasa 4M na tropie życia na ziemi

  Przyroda, jako przedmiot jest tylko w klasie 4. Zawiera materiał wprowadzający do kolejnych przedmiotów, jak biologia, chemia, fizyka. Co ważne, ocena z przyrody znajdzie się na świadectwie końcowym szkoły i może mieć znaczenie przy staraniach o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Przy takim zaangażowaniu, nasi uczniowie mogą być spokojni, zarówno o zakres swojej wiedzy, jak i o ocenę na koniec roku.

  więcej

 • 21 września 2020

  Zajęcia z pedagogiem szkolnym

  Rozpoczęły się zajęcia z pedagogiem szkolnym. Prowadzi je Anna Pstrągowska, pedagog i nauczyciel wspomagający. Po minach uczniów widać, że radości było co niemiara.

  więcej

 • 21 września 2020

  Poznajemy figury geometryczne w klasie 1D

  Zajęcia matematyczne to dobra zabawa. Uczniowie klasy 1D poznawali figury geometryczne, pod okiem nauczyciela i wychowawcy Dawida Knopika.

  więcej

 • 17 września 2020

  Konkursy przedmiotowe

  Znamy terminarz konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Każdy z konkursów ma 3 etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Przypominamy, że laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu. To szansa zarówno dla obecnych ósmoklasistów, jak i uczniów klas młodszych. Ponadto, laureaci konkursów z innych przedmiotów są w pierwszej kolejności przyjmowani do szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy wszystkich do podjęcia próby sprawdzenia się. Informacje i zapisy na etap szkolny, u nauczycieli przedmiotów konkursowych.

  Szczegółowe informacje i regulaminy konkursów na stronie PKO https://www.kuratorium.gda.pl/konkursy-przedmiotowe/

  więcej

 • 15 września 2020

  Konkurs czytelniczy dla klas 1-6

  Fundacja Orszak Trzech Króli, zaprosiła chłopców naszej szkoły do wzięcia udziału w Mistrzostwach Czytelnictwa – inicjatywie, która ma na celu pomóc uczniom poznać świat, zastanowić się nad treścią czytanej lektury i wyrazić o niej swoją opinię. Wybrane zostały propozycje książkowe, do których przygotowano specjalne zadania i pytania egzaminacyjne. Celem Mistrzostw Czytelnictwa, nie jest sprawdzenie pamięci o zawartych w lekturze szczegółach, tylko nauczenie refleksji nad treścią lektury i wyrażania swoich myśli. Zadania egzaminacyjne będą mieć formę pytań otwartych, zmuszających do myślenia. Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie, będą zastanawiać się, czy warto polecić daną lekturę koledze lub koleżance i dlaczego albo, jak postąpiliby w sytuacji konkretnego bohatera, o którym czytali.

  więcej

 • 14 września 2020

  Zajęcia Paper Craft dla uczniów klas 1-3

  Zabawa z papierem, to temat przewodni zajęć Paper Craft, jakie odbywają się w piątki w naszej szkole. Adresowane są do uczniów klas 1-3, prowadzi je Sławomir Radziejewski. Prócz twórczych działań, zajęcia wspomagają rozwój motoryczny dłoni, co ma znaczenie przy nauce pisania. Zachęcamy uczniów do wyboru przynajmmniej jednego kółka w tygodniu.

  więcej

 • 11 września 2020

  Zajęcia pozalekcyjne i wspomagające

  Wszyscy uczniowie Szkoły dla Chłopców otrzymali w tym tygodniu deklaracje na zajęcia pozalekcyjne, w tym kółka zainteresować, koła olimpijskie, klub technika. Przez najbliższy tydzień mają czas na podjęcie decyzji o wyborze. Chcielibyśmy, żeby każdy uczeń naszej szkoły uczestniczył w co najmniej jednych zajęciach pozalekcyjnych. To szansa na odkrywanie i rozwijanie talentów, ale także nauka sumienności, pracowitości i odpowiedzialności. Prosimy o zwrot wypełnionych deklaracji do wychowawców klasy, do piątku 18 września. Poniżej plan zajęć pozaszkolnych oraz wspomagających.

  więcej

 • 10 września 2020

  Uczniowski Klub Sportowy Fregata

  Uczniowski Klub Sportowy Fregata zaprasza uczniów na zajęcia piłki nożnej oraz judo.

  więcej

 • 08 września 2020

  Piłka nożna - ważna sprawa

  Zajęcia sportowe we Fregacie są ważną częścią edukacji i wychowania. Po wczorajszych zajęciach pływackich na basenie, dziś uczniowie klas 1-3 mieli zajęcia piłkarskie. Prowadził je nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Chłemiński. Na zdjęciach uczniowie klasy 3S.

  więcej

 • 07 września 2020

  Kursy dla rodziców - Akademia Familijna

  Jak co roku, chcielibyśmy Was zaprosić rodziców naszych uczniów do udziału w kursach Akademii Familijnej, wspierających naszą ofertę edukacyjną. To kursy odbywające się w Polsce w ponad 20 największych miastach, a na całym świecie w ponad 70 krajach! Stanowią unikatowy, bardzo efektywny, a zarazem przyjemny sposób na to, aby stać się jeszcze lepszymi rodzicami.

  Serdecznie Was zapraszamy do zapisów na stronie: http://akademiafamilijna.pl/zapisy-af
  (jako miasto wybieramy Gdańsk).

  więcej

 • 04 września 2020

  Wrześniowe wyprawy klas 7P i 8K

  Klasy 7P i 8K, mają dziś zajęcia poza szkolnym budynkiem. Siódmoklasiści wybrali przygodę w Gdyni Kolibkach, natomiast ósmoklasiści spokojny połów ryb w Straszynie.

  Poniżej więcej zdjęć...

  więcej

 • 03 września 2020

  Zajęcia techniczne klasy 1D

  Drugi dzień lekcji, a uczniowie klasy 1D już nabyli umiejętności techniczne. Pod kierunkiem nauczyciela techniki pana Grzegorza Mecka, samodzielnie wykonali żaglówki. Wiadomo - Fregata. No, może nie przedstawiają one prawdziwej fregaty, ale przecież dopiero rozpoczynają przygodę z żeglarstwem. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów, wystarczy kliknąć na link więcej

  więcej

 • 03 września 2020

  Absolwenci Fregaty w szkołach pierwszego wyboru

  Codzienna praca daje owoce. Nasi absolwenci, uczniowie ubiegłorocznej klasy 8A, znakomicie zdali egzamin kończący etap edukacji podstawowej i wszyscy dostali się do szkół pierwszego wyboru! Niech spełnią się ich marzenia, niech rozwijają swoje talenty w nowych szkołach, które sobie wymarzyli. Serdecznie gratulujemy, uczniom i rodzicom. Dziękujemy także nauczycielom naszej szkoły za dobre przygotowanie ich do tego wyboru.

  Gratulujemy także szkołom ponadpodstawowym, w których będą się uczyć nasi absolwenci. To pracowici i wytrwali uczniowie, ukształtowani w szacunku do drugiego człowieka.

  więcej

 • 02 września 2020

  Pierwszy dzień zajęć roku szkolnego 2020/2021

  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wczoraj odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami, na których uczniowie poznali obowiązujące procedury i zasady sanitarne, tygodniowy rozkład zajęć i wewnątrzszkolny system oceniania.

  Najbliższe trzy dni poświęcamy na zajęcia integracyjne. Część uczniów nie widziała się ze sobą pół roku. Trzeba odbudować relacje, poznać nowych kolegów, umocnić więzi koleżeńskie. To dni wytężonej pracy wychowawców oraz pedagoga i psychologa szkolnego. Rozpoczęły się już także pierwsze spotkania tutorskie, uczeń-tutor.

  Z radością witamy uczniów klasy 1D. Ich wychowawcą jest Dawid Knopik.

  Uczniowie klasy 7P i 8K wykorzystują umiejętności nabyte w poprzednich latach na zajęciach techniki.

  więcej

 • 31 sierpnia 2020

  Awanse zawodowe nauczycieli Fregaty

  Nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele w naszej szkole, uczą się, podnoszą swoje kwalifikacje oraz zdają egzaminy przed komisją kwalifikacyjną. Z radością informujemy, że w ostatnich dniach, pięciu naszych pedagogów zdało egzamin na kolejny stopień awansu zawodowego nauczyciela.

  Nauczycielami mianowanymi, w dniu 28 sierpnia zostali:

  • Sebastian Chiliczkowski, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy 3S;
  • Andrzej Czerny, nauczyciel języka angielskiego;
  • Dawid Knopik, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy 1D, wicedyrektor ds. wychowawczych.

  Stopień nauczyciela kontraktowego, 31 sierpnia uzyskali:

  • Dariusz Chełmiński, nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca klasy 6D;
  • Mariusz Wałęga, nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy 5M.

  Aby uzyskać awans, nauczyciel musi spełniać trzy zasadnicze warunki. Wytyczne są identyczne dla każdego poziomu rozwoju zawodowego. Nauczyciel powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje, odbyć staż zawodowy uzyskując pozytywną ocenę ze strony opiekuna stażu oraz uzyskać akceptację komisji kwalifikacyjnej.

  Serdecznie gratulujemy naszym kolegom!

  więcej

 • 26 sierpnia 2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Rozpoczęcie roku szkolnego będzie się odbywało z uwzględnieniem procedur sanitarnych. Zachęcamy do rozpoczęcia nowego roku nauki od uczestnictwa w Mszy świętej. W pobliskiej parafii Matki Odkupiciela, msza jest o godzinie 8:00. Możecie też Państwo wybrać się z dziećmi do swoich parafii czy innych gdańskich kościołów. Ważne, żeby dać przykład chłopcom naszego życia religijnego.

  Rozpoczęcie roku w szkole rozpocznie się o godzinie 9:30. Klasy 4-8 zapraszamy do swoich sal, wejściem od szczytu budynku. Wychowawcy przekażą najważniejsze informacje, rozdadzą plany lekcji, omówią kalendarium roku szkolnego i poinformują o zasadach sanitarnych. Po spotkaniu, uczniowie będą wolni, będą mogli wrócić do domu.

  Klasy 1-3 spotykają się o 9:30 na dziedzińcu przed głównym wejściem do szkoły. Odbędzie się krótkie spotkanie, przedstawienie wychowawców i nauczycieli a następnie uczniowie klas 2S i 3S przejdą do swoich sal. Rodzice będą musieli pozostać na zewnątrz budynku. Klasa 1D będzie kontynuowała spotkanie uczniów wraz z rodzicami i wychowawcą na trawniku rekreacyjnym naprzeciw szkoły. Potem, już sami uczniowie, przejdą pod opieką wychowawcy i nauczyciela wspomagającego do swojej sali na krótkie spotkanie. Rodziców poprosimy o pozostanie na zewnątrz. Po pół godzinie, rodzice uczniów klas 1-3 będą mogli odebrać dzieci ze szkoły. Pierwszego dnia, 1 września, nie będzie autobusu szkolnego, obiadów na stołówce i zajęć świetlicowych.

  więcej

 • 31 lipca 2020

  Egzamin ósmoklasisty - wyniki naszych uczniów

  Z języka polskiego nasi uczniowie osiągnęli wynik 74%. Średnia kraju egzaminu z języka polskiego to 59%, średnia województwa pomorskiego 58%, a średnia Gdańska 65%.

  Z matematyki 72 proc. Średnia kraju egzaminu z matematyki to 46%, średnia województwa pomorskiego 45%, a średnia Gdańska 54%. Jeden z naszych absolwentów uzyskał 100 proc. punktów!

  Z języka angielskiego nasi uczniowie uzyskali wynik 77 proc. Średnia kraju egzaminu z języka angielskiego to 54%, średnia województwa pomorskiego 54%, a średnia Gdańska 67%.

  Gratulujemy naszym absolwentom, życzymy dostania się do wymarzonych szkół. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, za trud włożony w przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Talent, a przede wszystkim pracowitość przyniosły efekty. Nie "przespaliśmy" też okresu przerwy w zajęciach stacjonarnych, spowodowanej przez KOVID-19. Działania, jakie podjęliśmy w tym czasie z nauczaniem online, jak również z prowadzeniem konsultacji indywidualnych i grupowych, złożyły się na ten wspaniały rezultat.

  więcej

 • 31 lipca 2020

  Terminarz olimpiad w roku szkolnym 2020/2021

  Zachęcamy do zapoznania się z terminami olimpiad przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. W dokumencie znajduje się także informacja o pozostałych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych, jakie będą organizowane, w nadchodzącym roku szkolnym.

  31105711_Terminy_olimpiad_na_rok_szkolny_2020-2021 (1).pdf

  więcej

 • 31 lipca 2020

  Ogłoszenie wyników egzaminu ósmoklasisty

  31 lipca br. każdemu absolwentowi szkoły podstawowej zostanie przekazane zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. W naszej szkole zaświadczenia odebrać będzie można w piątek, 31 lipca w godzinach 8:30-16:30. Na wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. poczty e-mail).

  Absolwenci szkół podstawowych będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klasy VIII otrzymali od dyrektora szkoły.

  Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10:00.

  więcej

 • 27 lipca 2020

  Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

  Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, można będzie odbierać w sekretariacie szkoły, w piątek 31 lipca 2020 roku, w godzinach 8:30-16:00.

  więcej

 • 02 czerwca 2020

  Jak wychować dziecko na dobrego człowieka? - wykład Jacka Pulikowskiego

  więcej

 • 24 kwietnia 2020

  Jak używać apikacji Teams w nauczaniu na odleglość?

  Co to jest aplikacja Teams? Jakie ma funkcjonalności i jak poruszać się po niej? Gdzie znaleźć informacje o lekcjach on-line, a gdzie materiały na lekcje korespondencyjne? Gdzie nauczyciele wstawiają zadania do wykonania i jak przekazywać rozwiązania zadań?

  Nasi nauczyciele Karol Damps i Piotr Gabryszuk, przy współpracy ucznia klasy 7 Jana Borejki przygotowali filmowy przewodnik używania aplikacji Teams w nauczaniu na odległość w naszej szkole. Tutorial będzie przydatny zarówno dla uczniów, jak i rodziców wspomagających naukę chłopaków. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia.

  więcej

 • 16 kwietnia 2020

  Zasady używania maseczek - informacja szkolnej pielęgniarki

  Zazwyczaj mierzy Was i waży. Dba o fluoryzację zębów najmłodszych uczniów. Sprawdzi czystość i jak trzeba, opatrzy ranę. Szkolna pielęgniarka. Dziś przesyła informacje, jak prawidłowo używać maseczek osłaniających twarz oraz rękawiczek wymaganych w sklepach.

  więcej

 • 16 kwietnia 2020

  Pomoc psychologiczna

  Fregata Szkoła Podstawowa dla Chłopców oferuje swoim uczniom oraz, w tym trudnym okresie, także rodzicom pomoc psychologa szkolnego. Jeżeli potrzebujesz rozmowy, nie potrafisz poradzić sobie z ograniczeniem aktywności, odizolowaniem, brakiem relacji z rówieśnikami - skontaktuj się ze swoim tutorem lub wychowawcą. Umówi on Ciebie na rozmowę z panią Moniką Mazurek, szkolnym psychologiem. Znacie już ją i wiecie, że zawsze możecie liczyć na wysłuchanie i wsparcie. Spotkania z psychologiem szkolnym w tym trudnym okresie skierowane są zarówno do uczniów, jak i do rodziców.

  więcej

 • 12 marca 2020

  Mamy leauretów Olimpiady Zadań Logicznych

  Uczniowie Fregaty wśród laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Zadań Logicznych! Pośród blisko 870 uczestników dyplomy laureata uzyskało pięciu naszych uczniów. Tytus i Józef z klasy 3D zajęli wspólnie 10 miejsce. Kolejne zajęli: 12 - Jan z 3D, miejsce 13 - Leon z klasy 2S, a miejsce 15 zajął Stanisław z klasy 3D. Gratulujemy naszym laureatom.

  Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych przeprowadzona była na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych w dniu 10 stycznia. Jej celem jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat. Olimpiada nie wymaga przygotowania matematycznego a jedynie sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.

  więcej

 • 12 marca 2020

  Fregata w okresie zwalcznia koronawirusa

  Szanowni Państwo, przesyłam informację dotyczącą najbliższych dni w naszej szkole. Dziś opieką objętych jest dziś 9 uczniów. Z klas 1-3 jest ich 7 oraz 2 uczniów z klasy 5. Jeszcze także będzie czynna nasza świetlica. Od poniedziałku aż do 25 marca, szkoła będzie zamknięta. Będziemy w tym czasie dezynfekowali kolejne pomieszczenia. Dziennik elektroniczny pozostaje w tych dniach podstawową formą komunikacji szkoła-rodziny. Proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami...

  więcej

 • 11 marca 2020

  Zamknięcie szkół komunikat

  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  więcej

 • 10 marca 2020

  Zarządzenie dyrektora w związku z zagrożeniem koronawirusem

  Szanowni Państwo, informuję, że w związku z rekomendacjami Wojewody Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty, wydanymi dnia 9 marca 2020 roku, do czasu ustania zagrożenia zakażenia koronawirusem, jako dyrektor szkoły podjąłem trzy decyzje:

  1. zawieszam organizację wycieczek szkolnych i wyjść uczniów na imprezy masowe w ramach zajęć szkolnych;

  2. zawieszam możliwość korzystania z pomieszczeń szkoły przez grupy zorganizowane, w tym harcerzy z pomieszczeń harcówki oraz przyjmowania wycieczek szkolnych z innych placówek;

  3. zarządzam codzienną dezynfekcję kranów przyumywalkowych w toaletach, klamek drzwiowych oraz wyłączników oświetlenia przez pracownika sprzątającego szkołę.

  więcej

 • 09 marca 2020

  Szkolne rekolekcje. Trzy dni modlitwy i nauki.

  Zbliża się czas wielkopostnych, szkolnych rekolekcji. Odbędą się one w dniach 23-25 marca, poniedziałek-środa. Skierowane będą do wszystkich uczniów Fregaty Szkoły dla Chłopców. Rozważać będziemy cnoty teologalne: Wiarę, Nadzieję i Miłość.

  więcej

 • 09 marca 2020

  Pierwszy dzień wiosny

  21 marca w sobotę przypada pierwszy dzień wiosny. Dlatego we Fregacie Szkole dla Chłopców, piątek 20 marca będzie dniem pracy na rzecz szkoły i zieleni wokół szkoły. Uczniowie będą mogli zdobyć punkty za wolontariat!

  więcej

 • 03 marca 2020

  Zdolni z Fregaty. Laureaci i finaliści konkursów

  Miła uroczystość w życiu społeczności naszej szkoły. Rozdaliśmy dyplomy finalistów programu Zdolni z Pomorza organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Finalistami, zostali uczniowie klasy 8A: Andrzej, Mikołaj i Wojciech. Dodatkowo, Wojtkowi gratulowaliśmy osiągnięcia tytułu Laureata Wojewódzkiego (kuratoryjnego) Konkursu z Biologii! Tytuł laureata tego konkursu, otwiera Wojtkowi drzwi wszystkich szkół ponadpodstawowych. Gratulacje ósmoklasiści! Dumny nauczyciel biologii pan Piotr Gabryszuk, dumny wychowawca pan Aleksander Robak, dumni MY.

  więcej

 • 02 marca 2020

  Kiermasz charytatywny Misja Meksyk. W Służbie godności człowieka

  Charytatywna loteria oraz kiermasz wyrobów cukierniczych, na rzecz ubogich w Meksyku, odbył się w naszej szkole w miniony piątek. Loteryjne nagrody, jak i ciasta, to dar naszych rodziców. Bardzo dziękujemy w imieniu "Misja Meksyk. W służbie godności człowieka". Zebraliśmy 1232 zł 31 groszy. Wkrótce będziemy gościli przedstawicieli tej misji w naszej szkole. Opowiedzą naszym uczniom o pomocy jakiej udzielają ubogim w tym kraju, a my przekażemy zebrane pieniądze.

  więcej

 • 27 lutego 2020

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Żywa lekcja historii poświęcona 5 Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej. Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość rozmowy o wojennych i powojennych losach żołnierzy, którzy pragnęli Polski wolnej i niepodległej. (Zdjęcia)

  więcej

 • 12 lutego 2020

  Gekon - prezentacja ucznia klasy 2S

  Fajnie jest mieć gekona w domu. Jeszcze fajniej opowiedzieć o nim swoim kolegom z klasy. Jerzy, uczeń klasy 2S, miał dziś prezentację poświęconą gekonom. Wypadła znakomicie.

  Prezentacje, to jedna z metod jakie wykorzystujemy w procesie edukacyjnym w naszej szkole.

  więcej

 • 11 lutego 2020

  Rekrutacja 2020

  więcej

 • 11 lutego 2020

  Planszówki we Fregacie

  W najbliższą sobotę, 15 lutego, we Fregacie Szkole dla Chłopców organizujemy Dzień Gier Planszowych. Organizatorem wydarzenia jest klasa 4M i jej wychowawca pan Mariusz Wałęga. Zapraszamy do szkoły już od godziny 9:00.

  więcej

 • 11 lutego 2020

  Egzamin ósmoklasisty z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym

  Prezentujemy wyniki uczniów naszej szkoły, jakie uzyskali z matematyki, podczas ogólnopolskiego próbnego egzaminy ósmoklasisty, przygotowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. To kolejne potwierdzenie, że w naszej szkole, dobrze przygotowujemy uczniów do wyzwania jakim jest egzamin ósmoklasisty.

  więcej

 • 03 lutego 2020

  Pomóż ocalić życie bezbronnemu

  XVI edycja konkursu dla młodzieży na dzieło związane z obroną życia człowieka o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenie się do pana Mariusza Wałęgi.

  więcej

 • 27 stycznia 2020

  Matematycznie uzdolnieni z klasy 2S i 3D

  Nasi uczniowie ze znakomitymi wynikami w ogólnopolskim konkursie matematycznym. Leon z klasy 2S zajął 5 miejsce w Województwie Pomorskim. Mikołaj z 2S zajął miejsce 9, Jan z 3D - 21, Adam z 2S - 22; Dominik z 3D - 27.

  W tym roku, w konkursie udział wzięło ponad 63 tysiące uczniów z całego kraju, w tym blisko 3 tysiące z naszego województwa.

  więcej

 • 27 stycznia 2020

  Wyniki próbnego egazminu ósmoklasisty

  Bardzo d0bre wyniki próbnego egzaminu ósmoklasisty. Z każdego przedmiotu egzaminacyjnego, średnie wyniki klasy 8A są znacząco wyższe, od średniej w kraju i województwie pomorskim.

  Z egzaminu z języka polskiego uzyskaliśmy 61 proc., gdy średnia krajowa to 45 proc. Matematyka - średnia szkoły 47 proc., średnia krajowa 28 proc. Język angielski - szkoła 67 proc, kraj 47 proc. Zachęcamy do zapoznania się ze statystykami egzaminu.

  Gratulujemy wszystkim uczniom, i ich rodzicom.

  więcej

 • 16 stycznia 2020

  Noworoczne życzenia papieża Franciszka dla uczniów Fregaty

  Uczniowie z klasy 2S, przed Świętami Bożego Narodzenia, pisali do Ojca Świętego Franciszka świąteczne życzenia. Dołączyli także ozdoby świąteczne, przygotowane wspólnie z rodzicami oraz zdjęcie całej klasy. Samodzielnie zaadresowali kopertę.

  Dziś uczniowie otrzymali odpowiedź z Sekretariatu Stanu.

  więcej

 • 09 stycznia 2020

  X Orszak Trzech Króli w obiektywie

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego X Orszaku Trzech Króli w Gdańsku. Zdjęcia wykonał i udostępnił ksiądz Maciej Świgoń, redaktor Gdańskiego Gościa Niedzielnego.

  Fotorelacja znajduje się na stronach Bulaja, internetowej gazety tworzonej przez rodziców Fregaty.

  więcej

 • 07 stycznia 2020

  Styczeń 2020: ChodźMY z Fregatą

  Zima jakoś nie chce przyjść, nie ma zatem wymówek, trzeba chodzić. Spotykamy się w niedzielę, 12 stycznia o 11:00, na Mszy Świętej w kościele pw. Świętej Rodziny na Stogach. Po nabożeństwie idziemy w las...

  więcej

 • 07 stycznia 2020

  X Orszak Trzech Króli w Gdańsku

  Ulicami Gdańska, po raz dziesiąty, przeszedł Orszak Trzech Króli. Przedszkola i szkoły Fregata są współorganizatorami tego wydarzenia, gromadzącego tysiące gdańszczan i turystów. RELACJE MEDIA

  więcej

 • 02 stycznia 2020

  X Orszak Trzech Króli w Gdańsku

  Jako społeczność Fregaty, spotkamy się w poniedziałek 6 stycznia, o godzinie 11:30, na placu pomiędzy Bazyliką Mariacką a Kaplicą Królewską. Po odmówieniu Anioł Pański, o godzinie 12:00 przejdziemy wspólnie spod Bazyliki Mariackiej na Długi Targ.

  Nasze dzieci, będące w orszaku Fregaty, jako jedyne mają gwarantowane dojście do żłóbka. Mogą także śpiewać kolędy na scenie. Prosimy o aktywny udział w Orszaku. Jako projekt Fregaty jesteśmy jedynymi organizatorami gdańskiego Orszaku.

  Zapraszamy do przeczytania artykułu o przygotowaniach do X Orszaku w Bulaju, internetowej gazecie, tworzonej przez rodziców naszych szkół.

  więcej

 • 20 grudnia 2019

  Apostolskie Błogosławieństwo Papieża Franciszka dla Fregaty

  Otrzymaliśmy, jako Fregata Szkoła Podstawowa dla Chłopców, Apostolskie Błogosławieństwo Papieża Franciszka. To wielki znak zaufania dla naszej społeczności, że nauczamy i wychowujemy uczniów, w duchu nauczania Kościoła.

  Dziękujemy rodzicom, którzy pojęli staranie uzyskania papieskiego błogosławieństwa.

  więcej

 • 19 grudnia 2019

  Święta Bożego Narodzenia

  Życzymy, by Boże Narodzenie było świętem rodzinnym, pełnym miłości i radości. Niech Dzieciątko Jezus, ma Was i Wasze rodziny w swojej opiece. Niech świąteczny stół stanie się Betlejem, w którym rodzi się Prawdziwy Bóg i Prawdziwy Człowiek.

  Zachęcamy, żebyśmy jako społeczność Fregaty, w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia, spotkali się na gdańskim Orszaku Trzech Króli. Po odmówieniu Anioł Pański, o godzinie 12:00 przejdziemy wspólnie spod Bazyliki Mariackiej na Długi Targ.

  Na zdjęciu, szkolna szopka

  więcej

 • 13 grudnia 2019

  Potyczki matematyczne

  Sukces młodych fregatowych matematyków! Pięcioosobowa reprezentacja matematyczna z klas 3D i 4M zajęła 2. miejsce w "Międzyszkolnych potyczkach matematycznych". Chłopcy stanęli do walki "na umysły" z drużynami z 28 trójmiejskich szkół podstawowych. Gratulujemy sukcesu.

  Przy okazji zachęcamy do zgłoszeń na konkurs Kangur, w którym nasi chłopcy co roku osiągają wysokie wyniki.

  więcej

 • 11 grudnia 2019

  Świąteczne ozdoby w klasie 2S

  Uczniowie klasy 2S, wspomagani przez rodziców, przygotowywali świąteczne ozdoby na szkolną choinkę oraz dekoracje przeznaczone do ozdobienia swojej klasy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszych warsztatów.

  więcej

 • 11 grudnia 2019

  Wolontariat TAK, pomagam!

  Uczniowie naszej szkoły z klas 7K i 8A, w dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. wzięli udział w XVII Zbiórce żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”, zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Celem zbiórki, było pozyskanie artykułów spożywczych, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących oraz na potrzeby placówek Caritas.

  Dziękujemy zaangażowanym uczniom i nauczycielowi języka angielskiego, panu Andrzejowi Czernemu, który skoordynował działania chłopców.

  więcej

 • 06 grudnia 2019

  Prezenty od serca - Adwent 2019

  Nasi uczniowie mają otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy z nich dumni. Dumni mogą być ich rodzice, bo zaszczepili wartości, które teraz procentują.

  Klasa 4M zakończyła dziś zbiórkę na rzecz kolegi z klasy 1S, którego dom spłonął a on z czworgiem rodzeństwa utracił dach nad głową, wraz z ubraniami i zabawkami. W przyszłym tygodniu uczniowie klasy 7K, będą zbierać pieniądze na rzecz tej naszej regatowej rodziny, bo potrzeby są ogromne.

  Uczniowie klasy 7K i 8A, dziś i jutro, biorą udział w akcji Caritasu ,,TAK, pomagam!'' polegającej na zbiórce żywności w supermarkecie LIDL, we Wrzeszczu.

  Klasa 8A przez cały rok szkolny czyta książki przedszkolakom, z sąsiadującej z nami samorządowej placówki opiekuńczej.

  Klasa 6P w listopadzie przeprowadziła szkolną kwestę na leczenie dziecka, które urodziło się bez kości strzałkowej.

  Na zdjęciu klasa 4M z wychowawcą, panem Mariuszem Wałęgą.

  więcej

 • 26 listopada 2019

  Tea with teacher - zajęcia z native speakerem

  Od najbliższego czwartku, 28 listopada rozpoczynamy zajęcia, których celem jest przełamanie bariery rozmawiania w języku angielskim. Przez blisko godzinę będziemy mówili po angielsku o codziennych sprawach, przeczytanych książkach, obejrzanych filmach. Będziemy opowiadali o sobie, szkole, zainteresowaniach. Naszym native speakerem będzie pan Charles Gagan, absolwent Northern Illinois University, ojciec naszego ucznia. Pan Charles Gagan, jako wolontariusz, będzie spotykał się z naszymi uczniami w czwartki, o godzinie 15:15, w sali językowej 216. Chętnych, serdecznie zapraszamy.

  więcej

 • 25 listopada 2019

  Fregatowa Liga Matematyczna

  Rozpoczynamy zmagania szkolnej ligi matematycznej. Przeznaczona jest ona dla uczniów klas 6, 7 i 8 naszej szkoły. Ma pobudzać i rozwijać zainteresowania matematyczne chłopców. Fregatową Ligę Matematyczną prowadzi pan Karol Damps. Pierwszy zestaw zadań czeka już na rozwiązanie. Zestaw 1

  więcej

 • 25 listopada 2019

  Rodzina z 5 dzieci po pożarze - prosimy o pomoc

  Naszą Fregatową rodzinę dotknęło nieszczęście. Pożar domu, utrata dachu nad głową. Karina i Adam oraz ich piątka dzieci są cali i zdrowi. Mowa o rodzinie Dzedzej, której syn Jan, chodzi do klasy 1S w szkole dla chłopców. Potrzebna jest im pomoc, nasza solidarność. Rodzice z naszej szkoły już włączyli się w porządkowanie pogorzeliska i pomoc materialną. To wielkie szczęście mieć tak ofiarne rodziny w naszym projekcie edukacyjnym. Część ocalałych rzeczy składowanych jest w szkolnym magazynie. Ale potrzeba więcej, dużo więcej... Otwórzmy nasze serca na ich potrzeby. Wykorzystajmy okres Adwentu na przygotowanie rodzinie Janka, mimo wszystko, radosnych świąt Bożego Narodzenia.

  Rozwiń tę wiadomość i dowiedz się jak możesz pomóc.

  więcej

 • 15 listopada 2019

  Podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej

  Otrzymaliśmy podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej, za organizację w naszej szkole Święta Niepodległości oraz za odśpiewanie wraz z innymi polskimi szkołami, czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, w dniu 8 listopada 2019 roku o godzinie 11:11.

  więcej

 • 08 listopada 2019

  Święto Niepodległości w naszej szkole

  W piątek, 8 listopada obchodziliśmy w gronie uczniów naszej szkoły Święto Niepodległości. Wydarzenie pomyślane zostało jako ukazanie drogi naszej Ojczyzny od czasu rozbiorów aż do 11 listopada 1918 roku. Z tablic na szkolnych korytarzach spoglądali na nas twórcy niepodległości: Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller, Korfanty, Witos, Grabski, Sikorski, Daszyński, Kwiatkowski... W trzech salach lekcyjnych wyświetlane były filmy ukazujące proces odzyskiwania niepodległej państwowości. Uczeń klasy siódmej Hubert Fijołek wystąpił z prelekcją "Wojna Polsko-Bolszewicka". Inni chłopcy przynieśli modele czołgów, samolotów i okrętów wykonane z klocków oraz przebrali się w historyczne stroje. W sali do psychomotoryki na okolicznościowym apelu, uczniowie klasy ósmej zaprezentowali przedstawienie oparte na prozie i poezji patriotycznej. Na koniec, o godzinie 11:11, tak jak wszystkie szkoły w Polsce, w obecności barw narodowych odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego.

  więcej

 • 07 listopada 2019

  Kółko dziennikarskie

  W naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych działa Koło dziennikarskie pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pana Bartosza Libudy. W Bulaju ukazał się artykuł o kole napisany przez uczestnika zajęć ucznia Jana Wysińskiego. Zachęcamy do czytania.

  więcej

 • 24 października 2019

  Próbny egzamin ósmoklasisty

  W przyszłym tygodniu uczniowie klasy 8A przystąpią do próbnego egzaminu z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Będzie to okazja do zweryfikowania swojej wiedzy oraz szansa na poznanie i "oswojenie" warunków, w jakich zdawany będzie państwowy egzamin ósmoklasisty.

  więcej

 • 22 października 2019

  Stutthof. Apel cieni

  Program muzyczny "Stutthof. Apel cieni", którego współautorem jest Michał Jacaszek - ojciec naszych uczniów, to wspomnienia i wiersze napisane przez więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, wykonane we współczesnej aranżacji muzycznej. Przedstawienie odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1, w czwartek 31 października 2019 r. o godzinie 18:00.

  więcej

 • 18 października 2019

  Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne

  Ogólnopolski konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy 1-8). Jego celem jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej. Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne zostanie przeprowadzony w czwartek 28 listopada.

  Bardzo dobry wynik w konkursie traktowany jest jako szczególne osiągnięcie, w przypadku klas 4-8 uprawniające do dodatkowych punktów rekrutacyjnych.

  więcej

 • 15 października 2019

  Dzień Edukacji Narodowej we Fregacie

  Szanowni Państwo! Pragniemy podziękować za wszelkie przejawy życzliwości jakie kierowaliście do nas, nauczycieli i kadry administracyjnej Szkoły dla Chłopców w Dniu Edukacji Narodowej. Cieszymy się, że mogliśmy ten szczególny dla wychowawców dzień, spędzić z uczniami. W większości szkół w Polsce nie było wczoraj zajęć dydaktycznych, w niektórych nie było nawet uczniów. Szkoły były puste. Nasza nie. W naszej szkole tętniło życie. Odbywały się zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze, odbywały się tutoringi, klasy 1-3 jeździły na basen. Pracowaliśmy, i my, i uczniowie.

  więcej

 • 15 października 2019

  Szafing z Fregatą

  W najbliższą sobotę, 19 października odbędzie się druga edycja Szafingu z Fregatą. Miejscem wydarzenia będzie budynek siostrzanej Fregaty Szkoły dla Dziewcząt. Podczas Szafingu można coś sprzedać, wymienić lub zakupić. Dodatkowo, w tym roku będzie działała kawiarenka, w której dziewczęta będą sprzedawały kawę, herbatę, ciasta oraz gofry. Dochód z kawiarenki przeznaczony będzie na szkolny wyjazd dziewcząt do Londynu. Podczas Szafingu z Fregatą będzie prowadzona loteria fantowa, w której można będzie wygrać różne upominki. Zapraszamy! Plakat imprezy i regulamin w załączeniu.

  więcej

 • 14 października 2019

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

  Rozpoczynają się zajęcia obejmujące uczniów szkoły pomocą psychologiczno-pedagogiczną. To efekt pracy Zespołu, który analizował specyficzne potrzeby naszych chłopców. Pomocą zostanie objętych kilkunastu uczniów, których rodzice wyrazili pisemną zgodę. Zajęcia rozwijające uzdolnienia, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia specjalistyczne prowadzą nauczyciele i specjaliści, posiadający kwalifikacje odpowiednie dla rodzaju prowadzonych zajęć.

  więcej

 • 08 października 2019

  Elektroniczne papierosy są zagrożeniem

  Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

  Zapraszamy do zapoznania się z Informacją na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów, przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Pamiętajmy! Nasza szkoła nie jest wolna od tych zagrożeń!

  więcej

 • 05 października 2019

  IV Ogólnopolska Konferencja ROKów

  Po raz czwarty, w sobotę 5 października w Olivia Sky Club w Gdańsku, odbyła się ogólnopolska konferencja dla Rodziców Odpowiedzialnych za Klasę. Skierowana była do ROK-ów czterech placówek Fregaty: Szkoły dla Dziewcząt, Szkoły dla Chłopców oraz przedszkoli w Oliwie i Ujeścisku.

  więcej

 • 05 października 2019

  Ważny komunikat dla rodziców ósmoklasistów

  Przypominamy, że do 15 października jest czas na dostarczenie zaświadczenia o stanie zdrowia lub opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, mogących być podstawą wskazania przez radę pedagogiczną sposobów dostosowania warunków przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, zgodnie z komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o dostosowaniach.

  więcej

 • 04 października 2019

  Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

  Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  więcej

 • 03 października 2019

  Plan wychowczy chłopców w paździeniku

  Plan wychowawczy chłopców we wrześniu wskazywał "porządek" jako cnotę, o którą walczyliśmy w naszej szkole. Klasa 4M melduje wykonie zadania.

  W październiku punktem walki jest "pracowitość"...

  więcej

 • 29 września 2019

  Wykład dla rodziców o przekazywanu wiary

  Zachęcamy wszystkich rodziców do uczestniczenia w wykładzie Piotra Giertycha o przekazywaniu wiary. Odbędzie się on w naszej szkole, w sali do psychomotoryki, w piątek 4 października o godzinie 18:00.

  więcej

 • 29 września 2019

  Wielkie smażenie na zajęciach Klubu technicznego

  Piątkowe zajęcia Klubu technicznego, to dla chłopaków wspaniała przygoda. Samochody, samoloty, miecze, pistolety, roboty... czego oni tam nie robią? Raz w miesiącu, zamiast przybijania, klejenia, lutowania, szlifowania i wycinania, uczniowie gotują. W ostatni piątek wypadło im smażenie naleśników. Mimo braku miksera dali radę. [zdjęcia]

  więcej

 • 25 września 2019

  Anonimowa skrzynka na sygnały dotyczące bezpieczeństwa

  W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

  więcej

 • 25 września 2019

  Konkursy przedmiotowe Kuratora Oświaty

  Konkursy przedmiotowe organizowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, to okazja do rywalizacji naukowej uczniów Fregaty a także możliwość zdobycia dodatkowych punktów, przydatnych podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W przypadku konkursów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, w grę wchodzi możliwość zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty i uzyskania z tych przedmiotów 100 proc. punktów.

  więcej

 • 23 września 2019

  Zbiórka na Hospicjum dla dzieci

  Zapraszamy do włączenia się w Wielką Zbiórkę na rzecz Hospicjum dla Dzieci.

  więcej

 • 20 września 2019

  Akademia Familijna - Fregata poleca!

  Jeżeli chcecie poznać lepiej siebie, swoje małżeństwo, zrozumieć dzieci i znaleźć skuteczne metody wychowawcze - zapraszamy do Akademii Familijnej. Podstawową misją Akademii jest rozwijanie rodziny poprzez dostarczenie rodzicom narzędzi, których potrzebują, aby w pełni wykorzystać swój potencjał wychowawców swoich dzieci, oraz rozwinąć swój osobisty i rodzinny plan.

  Kursy Akademii Familijnej organizowane są w całej Polsce, także w Gdańsku. Pierwsze zajęcia w listopadzie, zapisy już trwają.

  więcej

 • 20 września 2019

  Konsultacje nauczycieli Fregaty

  Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami Fregaty Szkoły Podstawowej dla Chłopców. W każdym pierwszym tygodniu miesiąca, można porozmawiać z nauczycielami przedmiotów o mocnych i słabych stronach Waszych dzieci. Warto skorzystać z tej możliwości i dowiedzieć się, np. jak można pomóc synowi w nauce? To także okazja, aby zastanowić się nad sposobami rozwoju talentu. Może Wasz syn ma zdolności, których nauczyciele jeszcze nie odkryli?

  Konsultacje z nauczycielami przedmiotów mają być kolejnym narzędziem edukacji zróżnicowanej w naszej szkole. Przychodźcie, jeżeli niskie oceny będą niepokoić. Spotkajmy się, jeżeli uważacie, że syn ma talent do jakiegoś przedmiotu i potrzebuje dodatkowych zadań na lekcji lub w domu.

  więcej

 • 19 września 2019

  Spotkanie rodziców ósmoklasistów

  W minioną środę odbyło się spotkanie rodziców ósmoklasistów, na którym dyrektor szkoły zapoznał z możliwymi sposobami dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz o trybie ustalania proponowanych dostosowań. Zamieszczamy prezentację dotyczącą egzaminu. Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  więcej

 • 17 września 2019

  Politechnika wielu pokoleń - oferta zajęć pozaszkolnych

  Politechnika Wielu Pokoleń to unikatowa inicjatywa skierowana do osób w różnym wieku: przedszkolaków, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dorosłych i seniorów. Projekt powstał na Politechnice Gdańskiej przy współpracy z Gminą Miasta Gdańsk – Hevelianum i Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym. Pierwsza edycja zajęć odbędzie się w semestrze zimowym (październik 2019 – luty 2020). Zapisy ruszają 1 października.

  więcej

 • 17 września 2019

  Nocka we Fregacie czyli tajemnicza wyprawa klas 1S i 2S

  Uczniowie najmłodszych klas, wraz z ojcami, spędzili noc z piątku na sobotę w szkole. Była wyprawa do strumienia leśnymi ścieżkami oświetlanymi latarkami. Było odkrywanie tajemnic szkoły z wejściem na stary strych.
  Bardzo dziękujemy rodzicom za organizację tego przedsięwzięcia. To ważna, integrująca naszą społeczność inicjatywa. [Fot. A. Dzedzej]

  więcej

 • 11 września 2019

  Olimpiada Matematyczna Juniorów

  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w zawodach! Wybór dowolnej szkoły ponadpostawowej poza standardową procedurą rekrutacyjną - to tylko część uprawnień, jakie czekają na finalistów Olimpiady Matematycznej Juniorów! Szkolnym koordynatorem OMJ jest pan Karol Damps, nauczyciel matematyki.

  więcej

 • 10 września 2019

  Wielki Maraton Czytelniczy

  Wielką wartością naszej szkoły jest zamiłowanie uczniów do czytania książek. Chcąc promować czytelnictwo, kolejny już rok z rządu, rozpoczynamy Wielki Maraton Czytelniczy, szlachetną rywalizację klas 2-8. Szczegółów konkursu, chłopcy mogą dowiedzieć się od p. Mariusza Wałęgi, nauczyciela języka polskiego.

  więcej

 • 05 września 2019

  Dar Młodzieży wita we Fregacie

  Fregata to symbol możliwości naszych uczniów. Jeżeli pozwolimy rozwinąć im żagle wypłyną bez strachu na głębokie wody życia. Od dziś, ten symbol będzie każdego dnia zdobił wejście do naszej szkoły.

  więcej

 • 03 września 2019

  PłyńMY z Fregatą - Motławą pod prąd, do ujścia Raduni

  Wraz z nowym rokiem szkolnym zmieniamy nieco formułę naszych, fregatowych spacerów. Wciąż dostępne dla wszystkich chętnych, wciąż rodzinne, ale aby ułatwić Wam planowanie zaprojektowaliśmy wszystkie trasy nadchodzącego sezonu już teraz!

  więcej

 • 03 września 2019

  Statut szkoły

  więcej

 • 03 września 2019

  Nowy rok szkolny 2019/2020

  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy o godzinie 8:00 Mszą Świętą w kościele Matki Odkupiciela w Gdańsku Wrzeszczu.

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się o godzinie 9:00 w sali do psychomotoryki. Powitaliśmy najmłodszych uczniów. W klasie 1S naukę rozpoczęło 20 chłopców. Ich wychowawcą jest pan Sławomir Radziejewski (stąd litera przy numerze klasy, od imienia wychowawcy). Wychowawcą klasy 4M jest pan Mariusz Wałga. Od jutra lekcje już od rana według planu. Od jutra także jeździć będzie autobus szkolny i działać szkolna stołówka.

  więcej

 • 17 czerwca 2019

  Wyniki ósmoklasistów 2019

  CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasistów. Z języka polskiego średnia uczniów szkoły wyniosła 68 procent, a z matematyki 80 procent. Najczęściej wybieranym egzaminem z języka obcego był test z angielskiego, którego średnia wyniosła 81 procent.

  więcej

 • 11 grudnia 2017

  ChodźMY z FREGATĄ!

  Zapraszamy na ostatni w tym roku fregatowy spacer!

  więcej

 • 17 października 2016

  Rowerem po wzgórzach i pieszo po wydmach.

  Gdy wszyscy już po ostatnich wichurach i załamaniu pogody poczęli przygotowania do zimy, szóstoklasiści rzucili wyzwanie: ruszamy na rowery! Do odważnych świat należy i w ten sposób do grupy dołączyło dwóch śmiałków z klasy piątej, oraz trzech z czwartej. Pod przewodnictwem Pana Pawła, który narzucił ostry sportowy harmonogram dnia, oraz fachową opieką Pana Adriana (historia regionu), taty Tymona (obsługa techniczna) i taty Janka (transport i gastronomia) podjęliśmy wyzwanie przejechania 27 kilometrów oraz przejścia dodatkowych 10.

  więcej

 • 14 października 2016

  Gwiazdka z nieba w IIId

  Spadające gwiazdy noszą miano najbardziej romantycznych obiektów na niebie. Uważa się, iż spełniają życzenia :). Dzisiaj uczniowie klasy IIId mieli okazję zobaczyć, ba dotknąć gwiazdki z nieba. Lekcja była poświęcona kometom i meteorytom.Uczniowie mogli dotknąć i porównać różne meteoryty ze zbiorów jednego z naszych nauczycieli. Zobaczyli meteoryty, które spadły na Ziemię, w tym meteoryt Morasko, który dawno temu spadł na terenie Polski. Mogli poznać różnice między meteorytem żelaznym a kamiennym, przekonać się, że każdy ma ciekawą strukturę i przyciąga magnes.Można było wziąć do ręki i obejrzeć z bliska meteoryty z Marsa i Księżyca.

  więcej

 • 13 października 2016

  Mecynorrhina ugandesis

  Są, przyjechały wczoraj. Duże, białe i grube larwy chrząszcza afrykańskiego Mecynorrhina ugandesis. Dzisiaj dostały nowy dom, mieszkają w terrarium, w klasie IIs. Chrząszcze te dorastają do około 5-8 cm. Samice są zazwyczaj mniejsze, oraz bardziej krępe, samce z kolei są wydłużone oraz dłuższe. Przeważającym kolorem postaci dorosłej jest zielony. Jak sugeruje jego nazwa, ich ojczysty dom znajduje się w Ugandzie, ale występują również w sąsiednich częściach Kongo

  Dziękujemy panu Zbyszkowi za nasze "robale" :D

  więcej

 • 11 października 2016

  Szczotkolot

  Szczotkolot – nasz robot.

  Klasa VI na zajęciach z techniki budowała robota z wykorzystaniem odzyskanych części z starych komputerów, silników, włączników i szczotki do ubrań. Uczniowie zaprojektowali schemat elektryczny sterujący „szczotkolotem” a następnie wykorzystali schemat i zbudowali robota.

  https://www.facebook.com/237526713030526/videos/pc...

  więcej

 • 29 września 2016

  XIII Legionum Fregatum ćwiczy !

  Powołany XIII Legionum Fregatum, stanowić będzie podstawową jednotę taktyczną, w której będziemy się uczyć, szkolić i walczyć.

  Pierwsza przymiarka do formacji "żółwia" :D

  Co planujemy zrobić?

  Nauka – poznajemy wielkich mówców z okresu IR, ćwiczymy się w retoryce, bierzemy udział w rozprawach senatu, poznajemy cyfry rzymskie, wykonujemy stroje senatorów.
  Technika - poznajemy budowle i wynalazki rzymskie (budujemy akwedukty, katapulty i balisty, wykonujemy makiety)
  Walka – tworzymy XIII Legionum Fregatum, własnoręcznie wykonujemy swoją zbroję legionisty, ćwiczymy szyk bojowy, rozwijamy swoją sprawność, bierzemy udział w ważnych wydarzeniach historycznych.

  więcej

 • 27 września 2016

  Dyżury nauczycieli klas IV-VI

  Dyżury nauczycieli poszczególnych przedmiotów to wydarzenie, w którym warto wziąć udział, dzięki rozmowie z nauczycielem Państwa syna będą Państwo mogli dowiedzieć się, jak Wasz syn radzi sobie na zajęciach i jak pracuje na lekcjach.

  Dyżury

  więcej

 • 26 września 2016

  Wiem co jem - klasa VI

  Uczniowie klasy VI postanowili pokazać swoim kolegom, ile cukru jest w spożywanych przez nich napojach i stworzyli tablicę z zawartością cukru.

  Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się woreczki z cukrem, które zawierają odpowiednią ilość cukru do zawartości jaką zawiera dany napój.

  Mamy nadzieję, że każdy, kto przystanie choć na chwilę przy naszej pracy, następnym razem sięgnie po …WODĘ :))

  Nim uczniowie wykonali tablicę, nauczyli się, a raczej przypomnieli zasadę liczenia proporcji i samodzielnie policzyli zawartość cukru w poszczególnych produktach.

  Jest to preferowany sposób zarówno przez uczniów gimnazjum jak i szkoły średniej. Proporcje obliczamy na zasadzie wykorzystywanej w przypadku wielkości wprost proporcjonalnych.
  (Przypominamy: - liczbę znajdującą się po przekątnej w stosunku do x zapisujemy pod kreską ułamkową a pozostałe liczby przemnożone przez siebie – nad kreską ułamkową).

  Przykład:

  więcej

 • 03 września 2016

  Tata na lata - Husarskie Skrzydła

  Na dębowym biurku leżał list, nie taki zwykły, w kopercie, ten był inny. Papier koloru ecri, specjalnie złożony, jedna część wsunięta w drugą a na środku duża lakowa pieczęć z herbem hetmana koronnego, list skrywał wezwanie: „Gore! Nasza najdroższa Rzeczpospolita bohaterstwa i pomocy potrzebuje, zatem wzywam Waszmości do stawienia się w zamku Bierzgłowskim by ćwiczeniom wszelakim z rzemiosła wojennego ale i z duchowego się podać”.

  więcej